Kariyer net başvuruları

özgeçmişimiz ıncelendıgınde artık bilgisi gelıyor bılenler vardır. ben burdan bi suru yere basvuruyorum ama gelen cevaplar şöyle hep:

İlanımıza yapmış olduğunuz başvurunuz alınmıştır, öncelikle gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Yapılan değerlendirmeler sonucunda size malesef olumlu yanıt veremiyoruz. Özgeçmiş bilgilerinizde değişiklik olması halinde, bilgilerinizi güncellemeniz daha sağlıklı değerlendirilmenizi sağlayacaktır. İleride niteliklerinize uygun pozisyonlar olması halinde sizinle irtibat sağlanacaktır. Gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür eder, kariyerinizde başarılar dileriz.

ama hiç görüntülenmiyor cv.

cvye bakmadan otomatık yolluyolar di mi.

bir sorum daha var: çağrı merkezınde başlayıp firmanın baska bölümlerine kayabılıyor muyuz. tecrube etmiş biri var mı..

şu an bir iş başvurusunda testlerden sonra mülakat aşamasına geçtim. kariyernet'de bakınca başvurum incelenmiş görünmüyor ama.

  • patiska  (29.12.13 17:38:52)
ben de aynı şeyi fark ettim. ama daha sonra hiç başvurmadığım bir firma cv'mi görüntülemiş. sonra o firmaya baktım hiç ilanı bilgisi filan yok. acaba diyorum ki, böyle fake hesaplar açıp da mı cv'leri kontrol ediyorlar?

  • tannen  (29.12.13 17:39:33)
çağrı merkezinden firmanın başka bölümlerine kaymak zor.

müşteri hizmetleri bölümünden geçmek daha kolay.

ilk soruna cevap, evet bakmadan otomatik yolluyorlar. amk evlatları.
  • [silinmiş]  (29.12.13 17:41:29)
ilana 1000 kişi başvurmuşsa oturup 1000 cv yi incelemek mümkün olmadığından filtreleme yapılıyor. filtreye takılmamışsa cv'in incelenmiyor tabi. sonra sonuçlandığında pozisyon başvuran herkese bu cevap mesajı otomatik olarak gönderiliyor. yani bu açıdan bakılınca açıp birebir incelenmemiş oluyor cv ama filtreye takılmadığına göre de bi açıdan bakmaya gerek kalmamış oluyor zaten.

  • sijwocaq  (29.12.13 17:54:08)
iyi diyorsunuz da şartlarını okuyup basvuruyorum. uygun olmadıgım yere zaten başvurmuyorum.

  • akare  (29.12.13 17:57:12)
Kariyer.net üzerinde kayıtlı özgeçmişler firmalar tarafından 3 şekilde görüntülenebilir: Birincisi, özgeçmişinizi oluşturduğunuz anda veritabanında yer alıyorsunuz. bir firmanın ilanına başvurmamış olsanız bile veritabanından bir takım filtreler ile özgeçmişinizi bulabilirler. İkincisi, bir ilana başvurursunuz ve özgeçmişiniz görüntülenir. Üçüncüsü, bir firmanın herhangi bir ilanına başvurduğunuzda o firmanın kariyer.net üzerindeki özel veritabanına kaydolursunuz. Bu genel veritabanından farklıdır. 2005 yılında bir ilana bile başvurmuş olsanız 2013 yılında özgeçmişinize ulaşabilirler.
Bu özelliğin yanısıra bu tarz siteler işverene çok detaylı bir filtreleme imkanı sunuyorlar. İşverenin bunu kullanmaması imkansız çünkü tek bir ilana bile binlerce başvuru oluyor. Özgeçmişleri sadece 1 dk bile inceleseler bu günlerce sürer. Böyle bir durumda ilanda yazmadıkları bazı özelliklere de bakıyorlar. Örneğin ilanda üniversite mezunu yazıyordur ama binlerce üniversite mezunu başvurmuştur, bu sefer eleme yapmak için yüksek lisans mezunlarına bakarlar. İngilizce yazmıyordur ama önceliği ingilizce bilenlere verirler.
İlanda yazılan özellikler olması gereken, olmazsa olmaz özelliklerdir ama başvuru çok fazlaysa bu özelliklerin yanında başka özelliklere de sahip adaylar öncelikli olur.
Örneğin bir firma yüksek lisans mezunu olmayan tüm başvurulara olumsuz mektubu gönderebilir otomatik olarak.
  • la lykia  (29.12.13 18:17:18)