400 usd+kdv'ye HP Pavilion 17.3" Laptop 4GB Memory 750GB Uygun mudur

Teknoloji guruları, buraya özelliklerini kopyaladığım bilgisayarın eksiği nedir, nerede sıkıntı yaşayabilirim, şimdi değilse bile bi kaç yıl sonra şurası yetersiz gelir, ya da üzerine az daha koy şu özelliği de olsun diyebileceğiniz neler var (ram yetmez 4 daha ekle, turbo boostu olsun, i5 ya da i7 işlemci, ssd kart olsun gibi).

Teşekkürler, mutluluklar, başarılar, sıhhatli günler...

tetris dışında oyun oynamayan, bilgisayarı çoğunlukla pdf okumak ve film izlemek için kullanan biriyim. arada da fotoğraf editleme işim olur.

Bestbuy kullanıcıları arasındaki puanı şöyle:
15 adet 5*
4 adet 4*
1 adet 1*

4th Gen Intel® Core™ i3-4000M processor
2.4GHz processor speed.
Intel® Core™ i3 processor
4GB DDR3L SDRAM
17.3" LED-backlit high-definition display
1600 x 900 resolution showcases movies and games in brilliant clarity.
750GB hard drive (5400 rpm)
Intel® HD Graphics 4600
2 USB 3.0 ports and 1 USB 2.0 port
Built-in 1x1 high-speed wireless LAN (802.11b/g/n)
Built-in 10/100Base-T Ethernet LAN
Weighs 6.4 lbs. and measures just 1.2" thin
HP Imprint finish with a micro-dot design in anodized silver
Microsoft Windows 8 operating system preinstalled

17" bilgisayarlarin mobilite sorunu cok buyuk.. arada bir de olsa tasiman gerekecekse kufredebilirsin her seferinde.. onun disinda o sekilde kullanilacaksa fazlasiyla yeterli, fiyat konusunda arastirma yapmak lazim pek bi fikrim yok fiyatlar ne durumda

  • buzzlightyear  (25.12.13 07:13:11)
@ buzzlightyear: kaç sene götürür böyle bişey?

  • anonimyususer  (25.12.13 07:27:16)
- fiyat normal-iyi arası. TR için çok iyi tabii.
- HP üzen bir marka. Dell-Toshiba-Asus-Sony 4lüsünden şaşmazdım.
- 17' kullanmak istiyorsan kullan. İETT'ye bindirmeyeceksen...
- Ekranı 1920 çözünürlük olan bir şey bulsan süper olurdu.
- RAM sonradan takılır. i5-i7 işlemciye hiç gerenk yok.
- SSD büyük fark yaratırdı ama fiyatı da 3'e katlar, bunun emsali değil.
- bestbuy dışında internet-only magazaları araştır daha iyi daha uygun bulursun.
  • 507  (25.12.13 07:39:13 ~ 07:41:02)
@ 507: teşekkürler, net cevaplar vermişsin. bir kaç tane de "internet-only" dükkan adı söyleyebilir misin, bu anahtar kelimeyle bulamadım sanki.

  • anonimyususer  (25.12.13 07:48:22)
bence 4gb ve i3'lü bilgisayar anca nette gezip tozmaya yarar. ee onun için de ben laptop yerine tablet tercih ederdim.

  • marido  (25.12.13 08:31:49)
i3 işlemci bence hiç alınmaması gereken bir şey.

4gb ram arttırılır, 8 yapılır sorun değil.

ekranın büyüklüğü taşıma problemi yaratır. büyük notebook çantası bile bulmak zor.

ekran çözünürlüğü o boyutta mutlaka full hd olmalı (1080p)

hdd iyi. ssd olsa daha iyi olur ama fiyat uçar o zaman da.

ekran kartı eh işte. daha iyi bir ekran kartı olsaydı zaten diğer donanıma takılır performanslı çalışmazdı.

usb 3.0 olması çok iyi. ama toplam 3 usb az olmamış mı koca makina için.

gigabit etherneti yok.

fiyatı uygun ama. :D
  • turkay  (25.12.13 08:52:03)
@ marido: niye öyle dedin ya, i3 iyi değil mi, en iyinin (i7 ve i5) iki altı?
@ turkay: sen de mi brutus!!

en az i5 mi olsun diyorsunuz?
  • anonimyususer  (25.12.13 08:52:54 ~ 09:04:29)
mümkünse ekranın büyüklüğüne aldanmayıp, i5 almak bir seçenek olabilir. yakın fiyatlara vardır kesin.

  • turkay  (25.12.13 09:14:13)
@ turkay: minimum ram ve ekran karı için de öneride bulunabilir misin?
çözünürlük en az 1920p, ok.

  • anonimyususer  (25.12.13 09:22:14)
Aynının sony vaiosu var bende. süper memnunum.. sadece buna ssd harddisk takarsan süper verim alırsın. i3 2.4ghz son derece yeterli bir işlemcidir. Fiyat da çok uygun geldi bana. Hiçbir ekleme yapmadan bu hali bile işini görür. 17.3 güzel seçim. Oyun ve çalışma için.

  • and justice erol  (25.12.13 09:26:39)
4gb olabilir ram, ileride 8gb'a yükseltebilmek şartıyla. fakat şu anda almak daha ekonomik olabilir 8gb'ı.

ekran kartı ise nVidia gt750m gibi bir şey olsa iyi olabilir. fakat bunların olması o fiyatı 800-1000$'a çıkartır o da var. harici bir ekran kartı olsa bile olur. paylaşımsız.

ama film izlemek ve pdf okumak için bunlara ihtiyacınız yok. onu da belirteyim.
  • turkay  (25.12.13 09:33:10)
ya "i3 olmaz" diyenlere soruyorum: adam pdf okuyup film izleyecek' i5 ile ne yapacak tane tane anlatabilir misiniz??

newegg.com
ecost.com
dell.com
  • 507  (25.12.13 21:48:12)