Cemaat yolsuzluklari aciga cikararak ne amacliyor?

Diyelim ki akp dershane kararindan vazgecmeyecek. Cemaat bu ifsalar ile neyi amac edinmis oluyor?

Akp yi dusurmeyi mi?

Oy oranini azaltip, tek basina iktidar olmasini engellemeyi mi?

Kendi kuracagi partisine zemin hazirlamayi mi?

Chp ya da baska bir partinin iktidarini mi?

Ya da baska bir seyi?

mevzu dresane mevzusu değil dersane işin bahanesi.
ESAS MEVZU ABD NİN TAYYİP VE ÇEVRESİNİ İSTEMEMESİ
bak chp genel baskanı abd büyükelçisi tarafından çağrılıyor aldığı icazetle açıklama yapıyor.15 sene evvel benzer bir suni krizde bugunku akp kocabaşlarının abd ziyareti yapması ve bi anda iktidar olmaları gibi tarih tekerrürden ibaret.
gülen ve ekibi abd nin de facto müdahale ekibi. ırak libya gibi 5. sınıf ülkelere ordu ile suriye gibi 3. sınıf ülkelere iç müdahalelerle türkiye gibi 2. sınıf ülkelere ise bu tarz silahsız ama etki gücü yüksek ekiplerle müdahale ediyor.
sorun akp nin ve tayyipin başına buyruk gitmesi abd'nin sözünü dinlememesi. ülke kurtlar vadisine döndü veziri geçtim resmen şah düşürmeye çalışıyor iki tarafta.
cemaat iktidar olamaz gülen yaşlı öldü ölecek gülenden sonra o cemaati yönetecek karizmatik lider yok.
Şu saatden sonra akp de eski muhafazakar bana ve benim gibilere tehlikeli gelen uç söylemleri bi kenara bırakır kaldı ki bunların bi çoğu içerdeki cemaati tatmin etmeye yarayan söylemlerdi.
Chp tek başına iktidar olamaz - bdp yada benzer bi kürt parti ile koalisyona girer. akp seçimlerden önce son bi oy alma hamlesi olarak genel af çıkartır. hem bu af iktidar olmasa bile şu an hali hazırda içeri girmiş ve bu süreçte girecek olan parti demirbaşlarını çıkartır. 4-5 maksimum 10 seneye güneydoğuda 'özerk! ' kürt devleti kurulur ve federe yapıya geçilir.
erbil ve çevresine gittiyseniz oranın ne kadar gelişmiş olduğunu ve zenginlik içinde yaşadıklarını görürsünüz. abd nin amacı yeni sömürgesine orta uzun vadede petrol ihracı yapabilmesi için bir liman kazandırmak. bunun için en uygun zemin turkiyenin güneydoğu toprakları.
  • tık tık tık  (21.12.13 09:17:00)