istanbul'da yasayanlara soruyorum

Gözlemlerinize, duyumlarınıza dayanarak; Sarıgül alır mı?

alamaz bence. farkı biraz daha kapatır da alamaz.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (21.12.13 00:49:45)
bence de alamaz. metroya her binişimde kapalısı, açığı, moderni, kendine "varoş" diyeni dahi çok güzel yapmışlar, allah razı olsun falan diyor. Sanki hayrına yapıyor kadir topbaş. Adamların haberi yok kendileri 2 tl metro parası denkleştiremezlerken, diğerlerinin helikopterle gezdiğinden.

  • ontheroad  (21.12.13 00:58:37)
valla kestirmesi çok zor bence alabilirde almayabilirde.

  • aktör  (21.12.13 01:22:17)
alamaz. marmaray nedeniyle en başta.

  • nathanieltroy  (21.12.13 01:23:01)
Sarıgül büyük ihtimalle alacak.
Alamaz diyenler, sadece Marmaray'ı örnek vermişler ama kazın ayağı öyle değil.
İstanbul İstanbul olalı bu kadar yağma görmedi. Ne ağaç bıraktılar ne yeşillik ne de boş alan. Olası depremlerde halkın toplanacağı alanları bile imara açıp inşaat yaptılar. Eskiden bunlar gizli olurdu ve kimse bilmezdi ama son 2 yıldır İstanbul halkı AKP ye çok öfkeli. Zaten AKP de bunun farkında ve bütün kozlarını oynuyor. Hatta o kadar zor durumda ki, üç beş fazla oy alabilmek için Ayasofya'ı bile ibadete açmak için kamuoyu yokluyor.

Kadir Topbaş gerçekten çok beyefendi biri. Her kesimden oy alarak Büyükşehir belediye başkanı seçildi ama özellikle İstanbul yağmalanırken buna göz yumması ve gezi parkı olaylarındaki pasifliği ile oldukça eksi puanlar aldı. Artık sadece kendi partisinin destekçilerinden oy alabilir.

Bu yolsuzluk olaylarında AKP oldukça puan kaybetti ve sadece bu yolsuzluk olayı ile kalmayacak ve yerel seçimler yaklaşırken yeni yeni bombalar patlayacak. Bu olumsuzluklar da AKP ye, dolayısıyla da Sn. Topbaş'a büyük oy kaybettirecek.

CHP, ABD den tam destek alıyor ve Ankara adayını belirlerken konjonktürlere bakarak değil ABD den aldığı icazetle Mansur Yavaş'ı seçti ve çok çok yüksek ihtimal, Ankara'da Mansur Yavaş yeni başkan olacak.
  • bugraa  (21.12.13 01:42:00 ~ 01:43:03)
imkansız. sarıgül alırsa duyurucuların her dediğini yaparım.

  • hepiniz oleceksiniz  (21.12.13 01:58:36)
tabi ki de alamayacak :)
polyannacılık oynamayın arkadaşlar. 1993ten beri alamadılar, şimdi mi alacaklar, güldürmeyin

  • dafuq  (21.12.13 01:59:18)
alır.
inciswf.com

  • slm  (21.12.13 02:10:19)
sarıgül çok rahat alacak, ayrıca birisi şu biglord'a beyin nakli yapsın

  • suleyman kargi  (21.12.13 06:37:42 ~ 06:38:16)
uzayda mı yaşıyosunuz kardeşlerim?sarıgül kesin alır diyenler var, cahilliğin mantıksızlığın bu kadarı.az biraz televizyon izleyin, tarih okuyun, kafa yorun, matematik bilginizi de zorlayın.

  • arabayimben  (21.12.13 07:28:24)
yapmayın arkadaşlar. internetin fişini çekin ve dışarı, kahveye camiye filan bir çıkın.

topbaşın kaybetmesi çok çok zor bir ihtimal, seçimlerden hemen önce bir kaseti yolsuzluğu filan patlamazsa tabi. e onuda sanmıyoruz herhalde.

ben sarıgülün aday olacağına bile inanmıyorum, hep son anda vazgeçecek gibi geliyor. akıllı adamdır, kazanamayacağı yarışa girmez sanırım.

ki çalışkan adamdır, topbaş gidip sarıgül gelse sistem aynen devam eder. inşaatlar yollar metrolar çalışmalar durmaz yani, bana göre bir şey değişmez. hatta rekabet artar iyi bile olur.

gezici arkadaşlar ne sanıyor acaba? sarıgül gelince kimseye imar izni vermeyecek, yapılanları da yıkacak istanbul orman içinde mi kalacak sanıyor?
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (21.12.13 08:23:05)
marmaray olmasa sarıgül alır derdim ama şu anda çok kararsızım.

  • baldur  (21.12.13 08:30:09 ~ 08:30:49)
la sanki bakkala bile marmarayla gidiyolar.
güvenli olmadığı yönünde o kadar rapor varken hala ne güzel oldu muhabbetleri çok ilginç.
istanbulun bütün rantlarına el attılar.
belediye harcıydı bilmem neydi derken havadan bir sürü ödeme çıkardılar bize.
cemaatten sağlam darbe yediler. hiç bir şey belli olmaz sarıgül alabilir.
zamanında metrobüs için aynı şeyler söylendi şimdi topbaş kendisi itiraf etti.
yaww hee hee marmaray.
  • seyduna6687  (21.12.13 10:48:15)
seyduna sakin ol, herkesin farkındalık katsayısı senin kadar yüksek değil. ben toplumun genel görüşünü söyledim. yoksa sikeyim marmarayı banane.

  • baldur  (21.12.13 11:10:44)
Sarıgül alır diyenler ya saftır ya da kadıköy ve beşiktaş dışında başka bir ilçe görmüşlüğü yoktur. En az 7 puan fark var yahu.
Her hareketinde yapmacıklık akan bu adama sadece CHP liler onlarda mecburen oy verecektir.

  • ne nicki be  (21.12.13 11:18:41)