Ak Parti'nin oyları bu son operasyondan sonra sizce ne olur?

Soru başlıkta. Bence en fazla % 45'e düşer.

bu olaylardan sonra da dusmezse erdogan kanserden gidene kadar akp ile yasamayi kabul etmemiz gerekir.

  • lorenzen  (20.12.13 20:37:25)
@lorenzen millet bu operasyonu yolsuzluk değil de hükümete karşı cemaatin bir oyunu olarak görüyor. Yine "Tayyip'i Yedirmeyiz" modunda cemaate kalaylıyor millet.

  • mountaincat  (20.12.13 20:38:56)
Genel seçimlere daha çok zaman var. Yereldeki kaybı daha fazla olacaktır fikrimce. Ellerindeki şehir sayısı azalacak.

Gelgelelim iki günde onları bu kadar sarsacak bir şeyler yaşanabiliyorsa, böyle bir seçim oranı tahmininde bulunmanın çok zor olduğu bariz. Gel gör ki bundan sonra hiçbir yeni vukuat çıkmayacağını varsaydığımızda bile %40'ın altına düşer derim.

@sovyetik'e katılıyorum seçmen konusunda. referandumda evet diyen kitlenin bir kısmını zaten kaybetmişlerdi, şimdi büyük çoğunluğunu kaybettiler. "cahil" diye nitelendirilen %50'nin tamamına cahil denmiyor zaten, aralarında ekonomi vs. dolayısıyla destekleyen de büyük bir kitle var.

büdüt: önemli bir örnek için t24.com.tr
  • megafon  (20.12.13 20:40:10 ~ 21:35:39)
bu karşılıklı oyunlar daha da sürecek gibi görünüyor. iş daha da çirkinleşirse elbette daha da düşer. ama şimdilik kesin bir şey söylemek zor. kemik kitlesi "yedikleri helali hoş olsun" diyor hala.

  • rectoa  (20.12.13 20:41:56)
abi oy orani kesin duser de, benim anlamadigim konu bu akp secmeninin buyuk cogunlugunu cemaat olusturmuyor mu? cemaate baglilik anlayisindaki bir insan baska kime oy verir ki? ben cikamadim isin icinden

  • exlibris  (20.12.13 20:42:39)
malesef komplo, dış mihraklar söyleminin akp seçmeni içerisinde çok alıcısı var bu yüzden fazla etkilenmeyecektir. seçime daha var ancak bu son operasyon üzerinden etkilenebileceği maksimum düzey yüzde 5'dir. Ancak dalga sayısı artarsa etki de artacaktır. Şayet dalgalar artar ve cemaat bir medya operasyonu yaparak, AKP'nin propaganda kanallarını keserse çok enteresan şeyler de olabilir.

  • kime ne bundan  (20.12.13 20:43:59)
@freekara ben senin gibi dusunmuyorum. akpnin kemik bir secmen tabani var ve oy verdgi icin pisman olan kesimin % 70 oldugunu hic dusunmuyorum. yani elbette vardir pisman olan ama bu cok buyuk bir oran. bana gore bu oran % 10 dan daha fazla degildir

  • exlibris  (20.12.13 20:52:35)
düşmez abicim düşmez, bütün akp vekillerinin toplu seks kasedi bulunsa yine düşmez.

  • giderbey  (20.12.13 20:52:42)
kim %70i oy vermeyecek diyorsa saçmalıyor.

millet çatır çatır yediğini zaten biliyordu, sadece ispatlandı.
oyları düşürecek mi? Tabiiki düşürecek, değişmez diyende saçmalıyor.

Ne kadar düşüreceği Tayyibin seçime kadar ki manevraları ve cemaate bağlı
  • efrasiyab87  (20.12.13 20:54:38)
akp bitti artık cemaat çok çok daha güçlü bir oluşum ve startı verdi yavaş yavaş düşecek oylar.
daha çıkacak bi sürü kaset var.
cemaat=abd> akp
  • neferkitty  (20.12.13 20:55:57)
akp nin oyu şu anda net yüzde 50. milletin erdoğan a güveni ve inancı tam.
ama bunu görmek için sosyal medyadan uzaklaşıp vatandaşların arasına karışmanız lazım. yoksa iş sosyal medyaya kalsa kk başbakandı şimdiye kadar, 8 tane ekonomik kriz geçirmiştik falan fistan...

  • ne nicki be  (20.12.13 23:48:51)
kendi ailem üzerinden anlatayım.
fena akp'liler, acayip fanatiklerdir. bakıyorum aileme, bu son olaylardan sonra resmen akp ve tayyip'i daha çok sahiplenir oldular. yolsuzluk olaylarına inanmıyorlar, delil çıksa da ''sanki önceki hükümetler yapmadı mı?'' diye savunuyorlar. düşüncelerinde gram değişme yok maalesef.

güven sarsmayı bırak daha çok ''yazık ettiler adama, iftira atıyorlar'' diyerek mazlum olduğunu düşünüyorlar. yahu benim ailede akp'nin başına gelen olaylardan dolayı üzülüp başı ağrıyan var lan, düşün artık.

akp'nin arkasında bizimkiler ve bizimkiler gibi seçmenler olduğu sürece sırtı yere gelmeyecek gibi görünüyor. ben de umutsuzum ve şaşkınım valla.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (21.12.13 22:44:56)