Basit Makine yardımı

Merhabalar herkese,

Kız arkadaşımın ödevi için yapımı kolay, aşırı yaratıcı olması gerekmeyen bir makine ne olabilir?

birinci sınıfta daha. öyle çok teknik şeyleri zaten yapamazlar ama güzel de olsun istiyoruz.

sizce ne yapabilir hanımla beyler?

üniversite 1 dimi?

  • mosquera  (19.12.13 20:20:26)
evet. makine mühendisliğine giriş dersinde basit bir maikne yapmalarını istemişler. ne olabilir sizce?

  • nickless cage  (19.12.13 20:32:31)
eğik düzlem !?

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (19.12.13 20:36:58)
  • icim urperiyor  (19.12.13 20:44:13)
basit makine deyince eğik düzlem değil yahu. güldüm. :D

başka neler olabilir sevgili sözlükçüler?
  • nickless cage  (19.12.13 20:45:25)
bir tane dc motor alıp ucuna da bir tane parmağımsı bi şey monte edip bilgisayar klavesi için "refresh"leyici yapabilirsiniz :) periyodik olarak f5 tuşuna basıp duracak.
hiç anlamam makine işinden filan çok belli oldu di mi?

  • paradoxical  (19.12.13 21:01:21)
yok yahu. ilginiz yeter. :)

makinanın işe yaraması önemli değil zaten. maksat motor çalışsın, sistem hatasız işlesin.
  • nickless cage  (19.12.13 21:08:48)
bir kolu çevirerek hareketi,ışık kaynağını yakmada kullanın. ya da rezistans veya direnç ile suyu ısıtmak.

  • karpuzpeynirekmeksu  (19.12.13 23:18:18)