Bunu İsteyen bi tek ben miyim?

Son iki gündür (ve işte belki 6-7 aydır) yaşanan malum olayların sadece cemaat - hükümet arasında geçtiği varsayımıyla, "keşke hükümet şunların eline verse de ne kadar cemaat kadrosu varsa hepsinden kurtulsak.." diyen bi tek ben miyim? Dediğim gibi sadece cemaat vs hükümet varsayımıyla soruyorum, öyle olduğuna inandığımdan değil.

tek değilsinizdir tabi. ama ikisi de aynı soydan geldiği için sonuç istediğiniz gibi olsa bile sizi mutlu etmeyebilir.

  • dahili meddah  (19.12.13 15:43:57)
2 si birbirinin eline veriyor bu aralar.
chp bukadar malzemeden de yararlanamazsa artık kapıya kilit vursunlar.

  • jamswety  (19.12.13 15:44:49)
şunu düşünmeden edemiyorum mesela, sonuçta akp yokken de cemaat vardı. belki bu kadar güçlü değildi ama gizliden de olsa kadroları hep mevcuttu ve bi noktada söz sahiplerindendi diyebiliriz. ama cemaatin olmadığı bir akp hiç görmedik. bunların ışığında akp gitse ve cemaat kalsa durdurulamaz olurlar. ve evet akp de cemaati yenerse durdurulamaz olur diyebiliriz. ancak, daha önce dediğim gibi akpnin olmadığı haldeki cemaati zaten pek sevmemiştik (şu anda da sevmeyenler olarak) ancak acaba diyorum cemaatin olamdığı bir akpyi hani çok düşük bi ihtimal ama belki yadırgamayız. ne bileyim belki çok da nefret etmeyiz o zaman. tam anlatamıyorum ama cemaatin kendi başına ne olduğunu zaten biliyoruz ama cemaatsiz bir akpnin ne olduğu hakkında bi fikrimiz yok gibi. varsa da bilgilendirin lütfen.

çok karışık anlattım, kafam da karışık zaten.
  • mosakale  (19.12.13 15:51:05)
şu durumda cemaati durduracak tek şey hükümet, aslında hanefi avcının kitabında bahsedilenlerden sonra bunların olması kaçınılmazdı ve cemaatin yaptıklarını okuyunca bunları engellemekten başka bir çare yok gibi görünüyor yoksa çok daha kötüye gidicek. böyle bir yapılanmanın önüne geçmek ancak hükümet katında yapılabilecek bir şey. tabi ne akp'yi ne cemaati destekliyorum.

  • clones  (19.12.13 16:00:19 ~ 16:00:50)
Akp'nin gözler önünde bir sürü icraati var. Ama Cemaat'in hiç bir icraati ortaya çıkmadı. Sadece varsayım. O yüzden ben hakkımı cemaat'den yana kullanıyorum.

  • alideemir1  (19.12.13 16:01:18)
bir de cemaatin icraatini görmek konusuna gelince okuyup araştırmak lazım. çünkü ayrıntılara indikçe mevzunun çok başka olduğunu anlıyorsun. sonuçta çoğunlukla yaptıkları şeyler istihbarat, emniyet ve yargı soruşturması düzeyinde haliyle göz önünde olmuyor.

  • clones  (19.12.13 16:06:29)