Almanca A2 seviyesinden sonra kendi kendime olur mu?

Goethe enstitusunde a2 bitirdim. B1.1 de yaptım ama niyeyse B1.1 hepsinin bir tekrarı gibi geldi bana. Öyle mi? ben mi pek verimli değildim yoksa? Neyse, Kurs çok pahalı geliyor, kendikendime Tesdafı yapabilecek kadar geliştirebilir miyim? diye de düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Devam mı edeyim kursa? zorlayayım mı şartları?

Bence şartları zorla ve git. TestDaf için özel bi hazırlık şart. Sakın Goethe dışında bi kursa da para verme. Bi ihtimal Galatasaray Üniversite'sini düşünebilirsin eğitimin kalitesi açısından ama fiyatları zaten yakındır.

  • jpsartre  (13.12.13 03:03:33)
peki almanya'ya gidecek olursam. orada goethe dışında bir kursa gitsem olur mu? öyle bir ihtimal var da ileride. Oradaki Goethe daha da bi pahalı. :/

  • arpa  (13.12.13 03:32:47)
goethe disinda da kursa gidebilirsin tabii ki almanya'da. bir dünya kurs da var, gidecegin sehre göre internetten fiyatlarini da ögrenebilirsin.

yalniz kurs bedava bile olsa almanya'ya gidis ve yeme/icme masrafin türkiye'de goethe'ye verecegin paradan daha fazla onu da göz önünde bulundur tabii.

kendi kendine ilerletme konusunda sahsi görüsümü söyleyip uzaklasiyorum. almanca ögrenirken kurallari yalayip yutmadan kendi kendine ögrenmek biraz yalan bi mevzu. asiri kurallari olan bi dil, kelime ögrenmek yetmiyor tek basina. bu saydiklarim icin de birinin sana anlatmasi gerekiyor. kendi kendine anca kelime ögrenmek icin isine yarayabilir.
  • ben de  (13.12.13 10:42:39)
yok benim orada kalacak yerim, vizem, cevrem falan da var da.. iste burada da is güç var. olur da gidersem diye dediydim.

  • arpa  (13.12.13 17:37:52)
Kusra bakmayın,anca bakabildim.Arkadaşın da dediği gibi Almanya imkanınız varsa çok iyi olur.Almanyada goetheye gitmenize de hiç gerek yok.Hatta gitceğiniz şehre göre kurs tavsiye edebilirim.

  • jpsartre  (14.12.13 01:59:42)
gideceğim yer berlin. orada fremdscprache mi ne öyle bi kurs var ama bilemiyorum. fiyatı uygun olsun ister tabii gönül. bilmiyorum, önümüzdeki kış gidebilirim gidersem eğer.

  • arpa  (14.12.13 05:10:16)
Berlinse steinke institut u tavsiye ederim kesinlikle.Sahipleri ve yoneticileri cok iyi insanlar,yardimci olurlar.Marka bi kurs olsun istersen de Hartnackschule var Berlin in en meshur kursudur.

  • jpsartre  (14.12.13 21:50:00)