yılbaşında çocuk esirgeme

geçenlerde bir duyuruda istanbul için konusu dönmüştü, ama sonra devamını görmedim ya da göremedim bilmiyorum.

istanbul olsun, ankara olsun, izmir olsun, yaşadığınız şehirlerde beraber bir plan yapıp neden yılbaşını çocuk esirge kurumda geçirmiyorsunuz?

ben ankara'da değilim şu sıra, ama yaşadığım yerdeki çocuk esirgemede olacağım. ve yaşadığım yerde duyurudan fazla kişi yok. ama yarısından fazlası istanbul-ankara buranın. siz büyük şehirde yaşayanlar beraber bir etkinlik düzenleyebilirsiniz bu konuda. olma mı? bence güzel olur, yapın bunu.

o duyuruda tavsiye sormuştu birisi. kendi tavsiyelerimi vereyim, öyle sadece oyuncağa abanmayın. oyuncağın yanında kıyafet ve ders araç gereçkelerinede yüklenin. etkinliği düzenleyecek kişi burada da duyuru açıp yardımları kabul edebilir ayrıca. birlikten kuvvet doğar.

ve bi tavsiye daha.. gitmeden önce arayıp sorun, gecede palyaço veya illiüzyonist olacak mı diye? biri yoksa bile diğerini siz tutun. yarı profesyonel bir illüzyonist yeterli olur zaten.

istanbul için bağdat caddesi'nde sihirevi diye bir dükkan var. internetten tam adresine ulaşabilirsiniz. sahibi erdem bulungiray. o size bu konuda en uygun kişiyi bulmaznı konusunda yardımcı olur.

www.sihirevi.com

ankara içinde; www.sihirbazankara.com

özet: bi gecede kırmızı don giymeyiverin.

edit: zaten çok çok 2-3 saatinizi alır bu etkinlik. sonra gene takılırsınız.

aklımı okudun. istanbul için istanbuldaki duyurucularla ve sözlükçülerle gidebiliriz bence.

nasıl olacağı konusunda bilgisi olan varsa iletişime geçelim. devletin yurtlarında mı özel yurtlar varsa oralarda mı? izin gerekiyor mu? nasıl ulaşırız da böyle bi planımız olduğunu iletiriz?
  • eurhka  (10.12.13 22:11:54 ~ 22:14:08)
vallah süper olur.biz arladaşlarla huzurevi düşünmüştük ama oluşabilcek her türlü plana uyarız.

  • justinho26  (10.12.13 22:17:42)
sozluk ya da duyuru kullanicilari farketmiyor cogu inek gibi ekrana baglanmis facebook denilen yerde ya kendilerini ifsa ediyorlar ya da maymun gibi bir seylerin begenme tusuna basip ne idugu belirsiz bir seyler kovaliyorlar. istanbul icin organize olacaksaniz ozel mesaj gonderirsiniz telefonlar alinir saati vesairesi belirlenir ziyarete gidilir. yok oyuncak alalim yok iletisime gecelim masal bunlar. ben yapacagim diyorsaniz kafada bitiyor. ozel mesaj yolu aciktir. saygilar.

  • gizli  (10.12.13 22:18:55)
@gizli
kimin istanbul'da kimin ankara'da yaşadığını kim nereden bilsin? ayrıca mesaj atacağın adamın gelip gelmeyeceğini nereden bileceksin. oturup tek tek herkese önce nerede yaşıyorsun, sonra böyle böyle bi şey var gelmek ister misin diye mi soracağız? duyuru ne için var ya da? adı üstüde duyuru. daha kestirme değil mi sencede?

  • eyyor  (10.12.13 22:22:57 ~ 22:23:21)
Harika olur,istanbuldayim

  • gokhanbulut  (10.12.13 22:29:07)
kimin nerede yasadigini bilip bilmeme meselesi degil hadi kuzey kutbu'nda olsun. siz bu duyuruyu yazip gonderdikten sonra konuyla ilgili ozel mesajlarinizi alirsiniz. barinak, ev, huzurevi gibi duyurulara yazilan mesajlari goruyoruz. bu mesaji yazip gonderene kadar siz organizasyonu ayarlayin duyuruya geri donus yapanlarin iletisim bilgilerini alin ve onlari arayip tesekkur edin. link atmalarla kirmizi don giymeyin demekle olmuyor.

  • gizli  (10.12.13 22:33:48 ~ 22:38:17)
İyide abi ben fikir veriyorum, İstanbul daddeğilim dedim. dikkatli oku duyuruyu.

  • eyyor  (10.12.13 22:46:05 ~ 22:46:33)
azizim fikiri babam da verir. moderator gormedikten sonra 5 10 gun sonra kayip olacak gidecek duyuru sen unutacaksin ben unutacagim. yilbasini bu sekilde degerlendirmek kendi ruhunuzu tedavi etmek icin degil cocuklarin yalnizligini biraz olsun hafifletmek, onlari anlayabilmektir. yilbasini cocuk esirgeme kurumunda gecirecegim hede hodo. bir sey yapiyorsaniz diger insanlarin buna dahil olmasi icin araci olun. saygilar.

  • gizli  (10.12.13 23:02:43)
Valla ben unutmayacağım, ama elimden gelende bu. Ayrıca ben aracı olamam diyorum istanbula ankaraya, sen hala ayni şeyi söylüyosin. Buradan aracı olacak birisi çıkar belki niyetim o. Bak gelirim diyen insanlar cikti. Onlarla mesajlaşmadigimi ne biliyorsun? Gördün mü bak aracı olamasam da ön ayak oluyormusum. 800 000 km uzaktan buda bi şey.

Kimin neyi ne için yaptığına karar vermek yerine!, madem böyle böyle düşünüyorsun moderasyona bildirip destek olabilirsin. Evet çocukları anlamak istiyorsan eger eksik bulduğun bi nokta varsa sen bildir o zaman. Veya bana söyle modlara mesaj atıp duyurunun sabitlenmesi gerektiğini. Neden bunun yerine olumsuz yaklaşıp ortamı geriyorsun ilginç. Olumsuz düşünerek ilerlemez bu işler. Hea sen istemiyosan da eğer insanların şevkini kırmak yerine özelden yaz bana.
  • eyyor  (11.12.13 00:22:02 ~ 00:30:25)