Ebeveynlerinizle ilişkiniz nasıl?

ozellıkle babayı merak ediyorum. babanız eve geldiğinde aılece sohbetler edıyor musunuz yoksa herkes odasına mı cekılıyor? bu gece galiba uyumayacagım. aile ne acayip bir sey.

annemle aram iyi sayılır. 1 aydır babamla kalıyorum ve günde 5 dk dan fazla konuşmamışızdır, zaten pek de konuşmak istemem

  • anection  (09.12.13 00:03:37)
Bizim aile ilişkilerimiz o kadar kopuk ki ben hayatım boyunca ailece oturup yediğimiz bir tane yemek bile bilmiyorum. Babam ve annem senelerdir konuşmaz aynı evde yaşamalarına rağmen. Benim de babamla ilişkim 0 noktasına yakındır.

  • mountaincat  (09.12.13 00:04:32)
Annem babam ve ben hep salonda oturur sohbet ederiz. Bn odama yatmadan yatmaya giderim.

  • devils trill  (09.12.13 00:04:52)
ailenin amk. bence evlenme başvurusu yapılırken aileye çocuk yapabilme ruhsatı verilmeli amk. öyle her sikini sallayan baba, amını geren anne olmamalı!

  • lengerius  (09.12.13 00:05:10)
Akşam yemeği hep birlikte yenir, evdeysem, sohbet de yemekten sonra belki 10-15 dk daha devam eder ve muhabbet parayla nasihat konularına gelnce odama çıkarım. :) Çok severim babamı ama bu konuları konuşmaktan sıkılıyorum çok.

  • amelie poulain  (09.12.13 00:06:02)
babam beni hiç aramaz. bazen beni sevdiğine bile inanamıyorum çünkü sevmiyor zaten. 3 haftadır sesimi bile duymadı ve umurunda değil. allah kimseye sağken bile yoklukla terbiye eden ana baba vermesin.

  • kirazıseviyorum  (09.12.13 00:06:57)
akşam yemeği ve sonrasında bir süre ailece sohbetler ediyoruz. daha sonra genelde herkes odasına çekiliyor eğer birlikte yapacağımız bir şey veyahut izlenicek bir film vs. yoksa. mesela 23:15'te tekrar toplanıp kim milyoner olmak ister izleriz bir de.

  • king lizard  (09.12.13 00:07:22)
babamla zerre alakam yoktur, hatta geçen yıl bana aleni "seni sevmiyorum" dediğini bilirim.

annemle de normaliz, aile bağları kuvvetli bir insan değilim, bu sevgisiz ve birbirini aslinda sevmeyen iki insanin ürünü olmakla alakali sanirim, yitiriyorsunuz bazı şeyleri.
  • devorgilla the gunslinger  (09.12.13 00:14:26)
ilişkilerimi gözler önüne sermeyeceğim de bu başlıkta iki aşırı uç oluşmuş, ortasını tutturan yok. ya babasının güzel prensesleri var ya da annesinin asi delikanlıları.

dipnot: hepiniz mi ailenizle yaşıyorsunuz lan? liseliler sizi.
  • kislar gecmez beresiz  (09.12.13 00:15:34)
Babam bric oynar online
Fena oynar , isler yolunda gitmezse salona gelir kumandayi zapteder belgesel acar aslanlarin ceylani parcalamasini izler

Annem ya mutfak televizyonuna ya da salon televizyonuna takilir, kumandaya hukmedemez, kumanda anneme hukmeder. Sacma bi kanali acar bir iki dk bakarsa bakar ve hemen uyuklama haline gecer. Ne dizi ne bise izleyemez.

Ben bise anlatmasam kimse bise sormaz.
Odamda takilirim.
  • cecilia  (09.12.13 00:17:33)
babam az önce: "aç show tv rober hatemo" diye mesaj attı.

  • blossom  (09.12.13 00:20:47)
anneler ayrı yalnız babalar ayrı cocuklar ayrı

  • akare  (09.12.13 00:22:10)
aile ilişkilerim iyi birlikte çokça vakit geçiririz evde veya dışarda.

baba konusuna gelince de; aile ile yaşadığım dönemde olsun şimdi olsun bir şekilde fırsat yaratıp baş başa takılırız, ortak birçok nokta var. adam 15-16 yaşımdayken tuttu elimden jethro tull konserine götürdü, daha ne istiyim.
  • nwnd  (09.12.13 00:22:43)
babamla resmiyiz. ayda bir kez ya arar ya aramaz. annemle de orta şeker. birbirimizden zamanla soğuduk.

aile acayip bişey evet kesinlikle.
  • tuborg yesili  (09.12.13 00:24:17)
babam vahtapot diye espiri yaptı geçen gün. ailecek ayakkabı almaya gittik babama. sonra yemek yedik avm'nin bi tanesinde. evin saçmalayanı benimdir. salam ekmek yerken kokusuna kedi geldi. kedilerin ismi zamanla türemiştir dedim. meh'den mehdi, mehdi'den getti (karınları doyunca hızlıca uzaklaşmaları ve kıvrak olarak kaçmalarından) ve daha sonra kedi'ye türemiştir diye bişey anlattım (bu arada kucağımda salam bekleyen kedi var) güldük hep beraber :)

  • rhollor  (09.12.13 00:48:35)
lisedeyken pek sallamazlardı beni, üniversiteye başladım sürekli aramaya başladılar, neredeyse beş buçuk sene oldu, hala her gün ararlar, konuşuruz.

  • erenu  (09.12.13 01:12:48)
gayet superdir. onlarla birlikteyken ailecek aklina gelebilecek istisnasiz herseyi konusuruz, tartisiriz, geyigini yapariz. internet devrinden beri herkes kendi bilgisayarindadir ama sohbette bir sey degismez. ben uzun zamandir ailemden cok uzakta yasiyorum. annem haftada bir arar, aramazssa ben ararim. babam hic aramaz, aranmayi bekler, onu da 1-2 ayda bir ararim ya da skype yapariz. kendisiyle fazla gorumek istemiyorum cunku ikimizde duygusala bagliyoruz, her konusma sonunda bogaz dugumlenmesi, goz yasarmasi oluyor. bunlari ikimizde bildigimizden boyle uzak aralarla gorusuyoruz.

lan yazilanlari okudum da, nazar degdirmeyin amk :)
  • kitchen confidential  (09.12.13 01:47:18)
şansa bak.

on dakika önce annem "siktirip gitsen de senden kurtulsak" şeklinde bir cümle kurdu.
  • karisik hisli adam  (09.12.13 02:44:47)
Ediyoruz.

Babam bi denedir. Beraber yemek falan yaparız. Saglam aşçıdır, ne ögrendiysem ondan ögrendim. Akrabalar babasinin oglu derler o konuda..

Asıl konu ikizim var zihinsel engelli, bütün yükü babamın üzerinde diyebilirim(ben zaten islerim geregi ailemden ayri yasiyorum) ve daha bi defa bile of dediğini duymadım şükür. Bambaska da olabilirdi, neler neler görüyoruz işitiyoruz. Ve ikizim benim için dünyada ki en değerli varlık. Onun babama, babam gibi bir adama emanet olduğunu bilmek bana güven veriyor. Allahtan babam bu konuda sevgi dolu, kaderini isyan etmeden yasamasini bilen, ve şükretmeyi iyi bilen bir adam olmuş. Annemde aynı şekilde tabi.

Babamla ikili iliskilerimize gelirsek, bana güvenir. Nereye, Neredesin, neredeydin, araba nerede gibi şeyler sormaz. Bende onun bu güvenini boşa cikartmam tabi. Özel hayatima falan karismaz, harcadigima ettiğime karismaz. Ama bende saygida kusur etmem, bi dediğini iki etmem. Mesela hic dövmedi vurmadı, ama kızdığı zaman bi bakışı yeter dövmekten beter eder beni.gizli saklı şeyim çok var yalan yok ama her şeyi bilmesine gerek yok. Hem diyorum ya zaten sormuyo:)

Edit: yalan olmasın ggerçi bi defa vurdu lan. Gerçi onda da haklı, 8 yaşındaki bi çocuk gece 1de eve gelirse tabi vurur, ibnelik bende.

O hikayede bombadır. Tam yağmurdan kaçarken doluya tutulmak. Gece 1 eve dönüyorum, yolda ablamı gördüm uzaktan. Bi arkadasimin evinden cikiyor aglayarak, benim jeton düstü tabi bu dedim kesin beni ariyo, ben arka yoldan gidim beni görmesin dedim. Arka yola saptım köşeyi bi döndüm pat babam karsimda. Sonrası mavi ekran..

Ama ne kadar iyi olursa olsun insan yalniz yasamaya alisinca bsbayla yasamasi zor oluyo onu gördüm gecen bayramda gittigim zsman. Yaşlanıyorlar abi...
  • eyyor  (09.12.13 02:45:37 ~ 03:09:49)
ayrı evde yaşıyorum ama iyidir, rakı balık yapmaya çıkarız 2 haftada bir

  • GibsonRules  (09.12.13 06:57:30)
ailemle aram iyidir sürekli araşır konuşuruz,
Geldiklerinde de konuşuruz.

  • basond  (09.12.13 07:53:56)
bizimkiler ayrıydı.. ben ortaokula giderken boşandılar.. ben ve ablam annemle kaldık.. aramız daima çok iyi oldu annemle.. babamla da belli bir saygı çerçevesi içinde kaldık, hiçbir zaman süper samimi dert ortağı olmadık.. 2 sene önce ablam antalya'ya çalışmaya gitti.. hala orada, kendine bir hayat kurmuş.. annemi 1 ay önce kaybettim, evde tek kaldım.. tamamen dağılmış bir ailenin ferdiyim.. ne desem boş..

  • asabi  (09.12.13 12:05:28)
sabır dılıyorum, başın sağolsun. mesaj attım.

  • akare  (09.12.13 12:45:38)