bitcoin nedir?

internet ortamında çok fazla bilgi kirliliği var, bu sisteme girilir mi? nedir bu bitcoin?

anneye anlatır gibi anlatabilir misiniz?

Mağaradan çıkışını kutladığımız bu güzel günde...

Sanal para birimidir. Girilmez.
Evet, anneme de böyle anlattım.
  • cakabo  (03.12.13 16:07:16)
:)

girilmez +1
mutlaka girmeliyim diyorsanız btcturke 50tl aktarın, 0,02 gibi bir bitcoine denk gelir şu an için, satın alın bu miktarı. unutun.
  • neyleyim  (03.12.13 16:11:07)
  • paranoyak kedi  (03.12.13 16:14:31)
cakabo+100 girilmez kardesım zarardayız suan da
hem sen bakma @neyleyim in dedıgıne okadar bıle etmıyor hıc alma hatta

  • jackies  (03.12.13 16:31:38)
anneye anlatır gibi anlatayım.

maden kaynakları var. bunların içinde çıkarılması gereken altınlar var (çözülmesi gerek şifreler). Bunu isteren kendi bilgisayarının sahip olduğu ekran kartı işlemcisi ve CPU'su ile yapabilirsin. Yada bitcoin mining için özel yapılmış makineleri kullanabilirsin. Fakat bu şifreleri çözerken işlemci çok güç harcıyor. Para kazanayım derken elektrik faturası çok gelebiliyor. Bu anlattığım kısım bitcoini kendi emeğinle çıkarma kısmıydı.

Bunun dışında bitcoin satan siteler var. Buralardan bitcoin alıp yatırım yapabilirsin veya bitcoin kullanılan yerlerde alışveriş yapabilirsin. 2010 yıllarında 50 dolar olduğu zamanları hatırlıyorum. Keşke alsaydım diyorum şuan.

Kısacası bitcoin sanal para birimidir ve amerika tarafından yatırım aracı olarak kabul edilmiştir.
  • false pretension  (03.12.13 16:33:23)
paketler dağıtılıyor. bruteforce ile bunlar kırılıyor ancak her kırılan paketten sonra paketler karmaşıklaşıyor. dolayısıyla çözmek daha çok emek alıyor. dolayısıyla daha az paketi daha az insan daha uzun zamanda çözüyor. piyasadaki bitcoin giderek limite yaklaşıyor.

ilk günlerinde mining yapanlar bilgisayarı ile çözüp bedavadan kazanmışlar ancak şuan öyle bir seviyeye geldi ki bir ay boyunca laptopunu aralıksız çalıştırsan 0.02 $ kazanıyorsun. zorluk seviyesi bu kadar uçtu. dolayısıyla fantazi yapanlar dışında kimse uğraşmıyor. ciddi yatırım istiyor.
  • sttc  (03.12.13 18:53:42)