Cihat Akbel vs Aylin Aslım

mahkeme biletini kesmiş cihatın galiba.bu konu hakkında ne düşünüyor duyuru ahalisi merak ettim.

ilk adli vukuatıysa yatırmazlar, zaten ceza ertelenmiş deniyor.
hiç tanımadığı insanları internetten hedef gösterip linç ettirmeye çalışan hakaret ve tehdit eden ergenlere ders olur umarım. cezaevi yerlere gazete kağıdı örtülmüş öğrenci evindeki odalarınıza benzemez gencolar, koğuş ağası troll mroll ne amına koduğum diye sizi kahpesi yapar, tasma takıp dolaştırır haberiniz olsun, ayağınızı da denk alın.

  • reverse engineer  (28.11.13 15:10:34)
aylim aslım az ironiden haberdar olsaydı ortada böyle bi dava olmayacaktı muhtemelen, ha ana avrat sövme konusunda bi yaptırım olmalıydı bence de. ama burada öyle bi durum yoktu cihatı 3 senedir takip ederim normalde de tanırım sivrisineği incitemeyecek biridir. bu çok kötü ve alakasız bi emsal oldu.

  • Golgi  (28.11.13 15:28:35)
twitter fenomenlerinden nefret ediyorum keşke hepsi ölse.

bir de destek çıkan olmuş bu yarrariye 'faşistlerrr :(((' falan diyen, nasıl bir memleket olduk hala anlayabilmiş değilim.
  • mattiadestro  (28.11.13 15:38:35)
trolllüğün arkasına sığınıp ne isterlerse yapabileceklerini sanıyorlar. bence bu onlara güzel bir ders oldu. onlara diyorum çünkü cihat akbel de çevresindeki trollerde bazen sınırı aşıyorlar.

  • fuerteventura  (28.11.13 16:42:43)
benim anlamadığım aylin aslım'a hakaret veya tehdit eden cihat akbel değil onun takipçilerinden birkaçıydı niye onlara ceza verilmedi, asıl problem tehditler, tacizler vs. değil egosunun sarsılmasıydı çünkü
ya ikisinden de zerre haz etmiyorum ama tutup bana cihat akbel'i savundurtacak kadar sinir bozucu bir durum var ortada. linç başlatmışmış yahu adam mı dedi hakaretler yağdırın diye maksat sadece geyik muhabbetiydi olayı bu boyutlara taşıyan aylin aslım'ın kendisidir.(bkz: streisand etkisi) eğer en ufak bir eleştiriyi kaldıramayacak kadar küçük egosuna yenilip hakaretle karşı saldırıya başlamasaydı gülüp geçilecekti sadece. bir de özgürlükçü diye geçinirler iktidara vs. her türlü sallarlar ama konu kendileri olunca nasıl da bi tarafları tutuştu gerçek yüzünü görmüş olduk bu aylin aslım ve ekürisinin, iyi oldu.
hiç unutmam bu olay patlak verdiği zaman durum nedir ne değildir diye kendisini ifade etmesi adına cihat akbel trt sosyal medya programına çağrılmıştı (ki ondan önce aylin aslım da davet edilmiş ama kabul etmemişti) kadın arkadaşlarını örgütlemiş programdaki diğer konukları topluca tehdit ediyorlar programa çıkmaması için olaya gel ya. (ve konuklar baskı altında kalıp çıkmıyorlardı da hatırladığım kadarıyla)
  • feykalade  (28.11.13 17:07:52 ~ 17:08:27)
+ adam suçlu olmasa bile ceza alması trollere ders oldu çok da iyi çok da güzel oldu" sizin adalet anlayışınıza kaldıysak yazık cidden. tek özgürlük alanımız sosyal medyaydı o da elimizden alınmış oldu bu kararla
(özgürlük derken tabii ki hakaret, küfür fln. kastetmiyorum ama sonuçta buna somut bir sınır çizilemez ki her türlü mention taciz, her türlü eleştiri hakaret olarak algılanabilir bu kafayla. hatta siyasi davalarda da(bu rte'nin gazetecilere açtığı davalar gibi) örnek teşkil edebilir. )

  • feykalade  (28.11.13 17:35:59)
aylin aslım'ın davet edildiğini biliyorum da işin arka yüzünü bilmiyodum ama o konukları tehdit etme olayı nasıl birşeydir aklım almıyor hala. hatta programın sunucusunu da hedef göstermişlerdi twitter'dan programı yapmaması için. insanın karşı durduğu şeye dönüşmesi çok acınası bir durum. şu sözde sosyalist tayfayı zaten sevmiyordum riyakarlıklarını gördükçe iyice tiksinir oldum.

  • feykalade  (28.11.13 18:33:57)
@feykalade cihat akbel mi linç girişimi başlatalım dedi? diye soruyorsun ama o hashtagi açan ve insanların o hashtagin altına yazmalarını sağlayan cihat akbeldi.

  • fuerteventura  (28.11.13 21:30:56)
her hashtag açan linç mi başlatmış oluyor, klasik troll muhabbeti döndürmekti amaç bu hashtag altında hakaret edenlerin mesuliyeti niye cihat akbel'in olsun ki. ayrıca aylin aslım egosuna yenilip şaka yollu atılan bir twite hakaretle karşılık vermeseydi işler bu noktaya gelmeyecekti.

  • feykalade  (28.11.13 21:49:49)