ve köpeğim öldü

Köpek beslenmenin en kötü yanı ömürlerinin kısa olmasıymış, bunu anladım bugün. Aslında benim çok köpeğim var, ama onun yeri ayrıydı bende. İlk göz ağrım ve 13 yıllık emektar dostum.. Yumruk kadardı aldığımda, 90 kiloluk bir dev oluverdi göz açıp kapayıncaya kadar. Asildi, sadıktı, kangaldı.. Görenler böylesini görmedik derdi. Çok şey öğrendim aslında ondan. Çok anılarımız oldu. Çok korkuttuk, çok kovaladık.. Cesaret neymiş onda gördüm ben. karşıklıksız sevgi neymiş onda gördüm. Ve ne yazık ki, kaybetmek neymiş gene onda gördüm. Son bakışı, lütfen öteki tarafta da beni bul der gibiydi. Tekrardan buluşmak dileğiyle, hoşçakal sadık dostum...

Tüm hayvan dostlarına, dostlarınızın kıymetini bilin..

başın sağolsun..

ilk köpeğim geldi aklıma, zor bi durum, zamana bırakacaksın artık.
  • sana guluyorum sadece  (19.11.13 19:42:27 ~ 19:43:05)
başın sağolsun. şu dünyadaki çoğu insanlara köpeği tercih ederim.

AcreaM'e düzeltisi için teşekkürler.
  • thracian  (19.11.13 19:43:22 ~ 20:09:30)
çok üzüldüm, çok zor bir durum başın sağolsun.

umarım ölürken acı çekmemiştir.
  • neferkitty  (19.11.13 19:44:08 ~ 19:44:18)
üzüntünü anlıyorum, başın sağolsun.

  • bak ne diycem simdi  (19.11.13 19:53:50)
sırf bu yüzden köpek almıyorum işte. başın saolsun.

  • buffy de vampir sayilir  (19.11.13 19:53:57)
Çok üzüldüm.. Başınız sağolsun.. Son bakışını anlatışınız çok içime dokundu. Ben de 7 yıldır köpek sahibiyim, herşeyim o benim.. İçinize nasıl bir yumru oturduğunu tahmin edebiliyorum.. Kahretsin ki az yaşıyorlar... Kahretsin..

  • nar eksisi  (19.11.13 19:55:42)
başın sağolsun

  • acckr  (19.11.13 20:16:41)
Ağladım yaa..
Başınız sağolsun. Öteki tarafta bulun birbirinizi :'(
Hayvanları insanlardan çok seven biri olarak acınızı anlayabiliyorum..
  • matilda  (19.11.13 20:16:57)
uyutmak zorunda kaldığım zaman inlerken kafasının altına elimi koyduğumda inlemeyi kesip gözlerimin içine bakıp sana son kez güveniyorum hoşçakal dostum dedi. 14 sene aynı yastıkta uyudugum 55 kiloluk bir pitbullun ölüme bile bensiz gidemeyeceği kadar güvenip sevdiğini görünce, ne aşk acısı ne para ne başka bir şey. köpek beslemeyin. o gidiyor ama siz kalıyorsunuz. besliyorsanız da evdeki her saniyenizi onun kısa kahverengi tüylerine değerek geçirin

  • mgser  (19.11.13 20:17:40)
Cok iyi anliyorum 15 yillik dostum kanser e yakalandi ve yasli oldugu icin tedavi uygulamayi uygun gormedi veterinerimiz. Son bir kac haftasini yasiyor muhtemelen, cok iyi anliyorum sizi. Basiniz sagolsun.

  • cometome  (19.11.13 20:29:27)
neyse sokağa atmamışsın, adammışsın.

  • baldur  (19.11.13 20:31:37)
niye ağlattın akşam akşam kardeş.
başın sağolsun, yapacak bir şey yok.
içinde özlemi, anılarınız, sıcaklığı dün gibi duracak ama yıllar geçse de.

hayvan sevgisini hiçbir şeye değişemiyor insan.
  • avifa  (19.11.13 20:49:36)
Başın sağolsun. Çok zor onsuz yaşamaya alışmak. Yeri gelip belki aynı yatakta koyun koyuna bile yattın. Acısı çok zor gerçekten. Ama ne mutlu sana ki, bir hayvanla o kadar süre yaşamanın ne demek olduğunu biliyorsun. Ülkemizde bundan bir haber o kadar çok insan var ki...

  • Dr_Stat  (19.11.13 21:09:19)
başın sağolsun. aynısını yaşadım.
Ne güzel ki hayvancağız senin gibi onu seven bir sahiple geçirmiş ömrünü, şanslıymış, sevilmiş. Ona iyi bir hayat vermişsin belli ki.

  • innerbliss  (19.11.13 21:10:45)
Başın sağolsun. Belli ki iyi bakılmış. Sahiplenmek budur.

  • arnold schwarzeneger  (20.11.13 08:26:54)
Umarım her şey bu karikatürdeki gibi olur. Hem sizin için hem kendim/köpeğim için...

www.facebook.com
  • spooky  (20.11.13 11:53:30)