Filmlerle ve sinemayla ilgili mukemmel sorular ve anket kardesligi

Sayin eksiduyurucular,

Size guzel ve faideli sorular hazirladim, ictenlikle cevaplarsaniz cok mesut olacagim:

1. En cok tur/genre iceren film hangisi? Yuzuklerin Efendisi gibi geldi bana, baska var mi?
------1.1 Ayrica mesela sunlari iceren bir film var mi: belgesel, macera, gerilim, aksiyon, dram, gizem, polisiye-----

2. En iyi cizgiroman uyarlamasi film hangisi? Ve gelecek olanlardan hangisi iyi olacak sizce?

3. Film sirasinda olay orgusunun tamamen degistigi filmler var mi, sanki filmin icinde birden fazla farkli film varmis gibi olan filmler, ama ayni filmin parcalari...

4. Bir filme dunya capinda en iyi dublaji yapan ulke/dil nasil seciliyor?

5. Devam filmi yapilan filmlerden devami en iyi olan filmler hangileri? "Yuzuklerin Efendisi" ve "Testere" cok bilindik zaten, baska ne var, az bilinenlerden mesela..

6. En iyi aktor ve aktris, ve oynadiklari en iyi film sizce?

7. Bir filmde gecen/calinmis en guzel sarki hangisi sizce? (film sahnesiyle uyumluluk acisindan ve tabi hangi film bir de)

2. batman (son seri)
3. mulholland drive
5. batman begins - the dark knight (back to the future de güzeldi galiba)
  • hicazkar  (19.04.09 20:11:41)
2. bence sin city. gelecek olanlardan da sin city 2 :)

5. godfather, star wars, terminator ve indiana jones tabii. gerçi bunlar da bilinen filmler ama. devamı olup da bilinmyen film var mıdır bilimyorum.
  • henry gale  (19.04.09 20:18:55 ~ 20:26:37)
2. sin city.
3. from dusk till dawn serisi diyorum.
4. tahminimce senkron (ağız hareketleri ve seslerin uyumuna) bakılıyordur.
5. testere iyi değil bence, (bkz: geleceğe dönüş)
7. rezervuar köpekleri'nde stuck in the middle with you. (şarkının güzelliği çok zor bir soru olur, ben şarkının uyumu açısından cevapladım)
  • vital  (19.04.09 20:19:13 ~ 20:19:55)
3- inland empire bu konuda çok ilginçtir. bunun yanında hollywood'un popüler filmleri arasından bir örnek vereyim. mesela click filmi beni çok dumura uğratmıştı. ben güle oynaya izlerim diye başlamıştım izlemeye. başlarda hakkaten güldüm ama sonlara doğru dramın beterini yaşattı bana.

5- star wars, police academy, back to the future ilk aklıma gelenler.

6- and the oscar goes to edward norton with 25th hour.

7- the fountain filminde çalan death is the road to awe. beste clint mansell'e ait.
  • deckard  (19.04.09 20:19:42)
1. Bu biraz zor gibi olmuş. bulması epey güç; mesela Yüzüklerin Efendisi fantastik sinema, aksiyon, korku, macera, drama unsurlarını birleştiriyor haklısın. daha fazlası muhakkak vardır ama hiç uğraşmiim şimdi, aklıma gelmiyor..

2.Kesinlikle Batman Returns. Bir sürü uyarlama planlanıyor ama pek ümitli dğeilim mesela Wolverine, Thor, vs.'den.

3. Genelde Robert Altman ve David Lynch filmlerinde görürüz böyle şeyleri. Yani eğer bol yönetmenli birleşik kısa filmleri veya farklı hikayeleri kesiştiren filmleri kastetmiyorsan bu ikisi babasıdır bunun diyeyim.

4. Kesinlikle eski doğu bloğu falan değil, çok kötüler. Türkiye genelde fena sayılmaz, çok iyi tiyatrocular, seslendirme sanatçıları çalışıyor.

5. Batman-Batman Returns/Terminator-Terminator 2/Trois Couleurs: Bleu-Blanc-Rouge/Ashes Of Time-In the Mood For Love-2046/

6. Aktörler: Marlon Brando(A Streetcar Named Desire/Viva Zapata), Jack Nicholson(One Flew Over the Cuckoo's Nest/Chinatown/The Shining)
Aktristler: Bette Davis(All About Eve)

7.Everybody's Talkin' (Midnight Cowboy)
  • linuswithnoblankets  (19.04.09 20:24:08)
7- American Beauty - "Because" by Elliott Smith..

  • dambil  (19.04.09 20:52:24)
2. batman.
5. back to the future.
6. al pacino - the devil's advocate (john milton)
"lem bu adamın yerine başka kimse oynayamazmış." dediğim birçok film oldu ama hiçbirinde "bu kadının yerine.." diyemedim. o sebeple aktris söylemiyim en iyisi.
7. mad world - donnie darko
white rabbit - the game
cuban pete - the mask
requiem for a dream soundtrack
the godfather theme
where is my mind - fight club
  • jack of hearts  (19.04.09 21:20:45)
2. tim burton batmanleri
5. fast and furiuos
6. johnny depp hepsi , brad pitt- twelve monkeys, scarlett- the other boleyn girl
7. amelie- comptine une autre ete
  • trumanshow  (19.04.09 21:31:21)
1)delicatessen, let the right one in, throne of blood, edward scissorhands..

6)1-philip seymour hoffman(capote)
...2-robert de niro(the king of comedy, raging bull)
...3-ddl(there will be blood)

...1-naomi watts(21 grams)
...2-julianne moore(magnolia)
...3-kathy bates(misery)

7)1-the ecstasy of gold - ennio morricone - good bad ugly
...2-amores perros - gustavo santaolalla - amores perros
...3-saeta - terence blanchard - the salton sea
  • cgcore  (19.04.09 23:00:36 ~ 23:03:25)
7. Ali-Tomorrow
Colleteral-Shadow of the Sun

Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford'un her sahnesinde çalan her şey çok acayip bir de, bir şey söylemek mümkün değil.
  • sui  (20.04.09 00:05:06)
2) sin city

4) türkiye'nin hiç de fena olmadığını düşünüyorum hele almanlarla ve doğu bloku ülkeleriyle kıyas dahi kabul etmez bence.

5) cehennem silahı (4. film hariç), geleceğe dönüş, uzakdoğu'dan Mou gaan dou(zaten sonra departed oldu bu), ve tabii ki the godfather.

7)the doors - the end apocalypse now'da.
  • patricia teyze  (20.04.09 00:40:53 ~ 00:41:26)
1. Bilmiyorum. Önemli de degil bana göre.
2. Bence Sin City. V for Vendetta da gayet iyi
3. From Dusk Til Dawn disinda aklima gelen bir örnek yok
5. Alien serisi.
6. ....
7. Ghost In The Shell'in acilis müzigi
  • yaphet  (10.07.09 19:40:29)