ucuza eğlenceli evlenmek

bizimkisi biraz formalite olacak.. 3 senedir evli gibiyiz. imza disinda bi farkimiz yok. evlendikten sonra da ev mev düzmiycez aslinda oldugumuz gibi yasamaya devam edicez. nişan mişan olayını atlattık...

(sıkıcı bi konu okursanız vallahi teşekkür ederim:)))) minik parlak bir fikir? zekice ve yaratıcı bi düşünceye ihtiyacım var)

neyse anne baba kimse karismiyo yok düğün v.s isteği yok. ne istiyosaniz onu yapin dediler.

Biz sadece imza atarız da iş biter diye çıkmıştık yola. ben gelinlik bile giymeyecektim güya.. ama evleneceğimizi duyan arkadaslar bizden daha cok heves heyecan icine girdiler ve ikna oldum, evet giyiyorum...

Ama paramiz da yok be arkadaslar.. minnacik bisey organize ediyoruz 10.000 tl tutuyo gene o da.. Düğün salonu falan degil.. ev partisi seklinde dusunceler bizimkisi...

Başından beri belediyede nikah kiymak istemiyoruz. Cok ruhsuzlar.. Kurban keser gibi oraya sokup cikariyolar insanlari. Sanki hastane.. esimizi dostumuzu belediye nikahimiza cagirip imza atmamizi seyrettirip yollamak istemiyoruz. hani yillardir gorusmedigimiz insan gelecek oraya ve 2 cift sohbet edip gidecek mi? oradan bi yere gidip herkes kendi cebinden odesin de demek istemiyoruz..

olay istanbulda olacak.. istanbul disindan da gelecek olanlar var. hani geleceklerime degsin..

bi ev partisi seklinde yapalim diyoruz ama en azindan bir yemek sirketi ile anlasma olmasi gerekecek.. ne bileyim ben ya.. iste var midir tavsiyeniz? nikah memurunu nereye cagirsak? 200-300 kisi misafir.. ama hepsi gelmez diyelim 200 olsun. kışın evlencez bu arada?

200-300 kişiyi evde mi misafir edeceksiniz, anlamadım? En güzeli bir restoran ile anlaşın. Yemek+ilk iki içki fiyata dahil olur, sonrasını misafirler cebinden öder. Ev eşyası vs. gibi masraflarınız yoksa zaten fiyatı çok tutmaz. Deneyimlerimden söylüyorum, bir düğünde yenilen yemeğin çok önemi yok. Kimse yemeği hatırlamaz. En önemli unsur bence müzik. Hele canlı müzikse, grubun kalabalığı eğlendirebiliyor olması çok önemli... Nikah memurunu bir yere çağırmayın derim, gereksiz masraf. Öğleden sonra gidin imzanızı atın, nikahtan sonra sevdiklerinize akşam yemeği ısmarlayın, bol bol eğlenin.

  • buttercup  (06.11.13 10:06:15)
Ev partisi gayet guzel bir fikirmis ama 200 kişiyi eve sigdirabilecek misiniz? Onun yerine ufak bir kafe kapatmayi deseniz? Yemek yerine de kokteyl tarzi bir sey olsa? Cup cake, kanepe tarzi atistirmaliklar ve icecekler servis etseniz? Hem parti tarzi olur hem de 200 kisiyi rahat agirlayabilirsiniz.

  • fraise  (06.11.13 10:08:32)
ortalama 200 kisi diyorsun, ev diyorsun :) ev cokmesin de..

saka bi yana ikinizin ya da herhangi birinizin cok sevdigi bir ugras, bir hobi varsa onunla ilgili bir alan secebilirsiniz. Ne biliyim sinema/tiyatro tutkunusunuzdur, kendinize ozel kucuk bir sinema/tiyatro gosterimi sonunda salonda kucuk bi kutlama yapabilirsiniz salonu kapatip. biriniz muzisyense buyuk bi studio'yu kapatip orada yapabilirsiniz, motor klupleriyle alakaniz varsa onlarla bir organizasyon yapabilirsiniz, vs..
hadi hic aktiviteniz yok diyelim, adalarda biseyler yapabilirsiniz. Hem daha sakin, hem de daha ilginc bir toren olur. kucuk ama rahat bir mekan secilebilir. (cafe tarzinda belkide..)

Ancak ev isi hem oncesindeki hazirliklar hem de sonrasinda cikacak isler yuzunden sizi cok yorar bence.
  • foolrules  (06.11.13 10:12:36 ~ 10:14:38)
misafir de çokmuş ya. nikah dairesine akrabayı, akşama ise arkadaşları, arkadaş gibi sevdiğiniz bir kısım akrabayı çağırsanız olur bence. çünkü bütçe kısıtlıyken herkesin maliyetini karşılama yöntemi bulmak zor.

hayırlı olsun,
  • tedirginlik hucresi  (06.11.13 13:34:09)
kendi evimizde degil de partiyi 1 gunluk kiralanan evler oluyo ya onun gibi biyerde yapmak istiyoduk.

  • arpa  (07.11.13 00:07:31)
Evet ama o kiralanan evler de yali degil ki 200 kisi sigdiramazsiniz sonucta,ha biz yali kiralayacagiz diyorsaniz o ev konsepti olmuyor zaten.

  • fraise  (07.11.13 00:22:18)