Bir mobil aplikasyonda

Sizin için şıklık mı yoksa kullanım pratikliği mi önemlidir? İlk adımda ona şans vermenizi sağlayan nedir?

her ikisi birden önemli ama şıklık ve sadelik bence bir tık önde.

  • passion rules the game  (04.11.13 15:55:18)
bence kesinlikle ikisi de önemli.
işe süper yarayan bir application ı telefonumda tutarım ancak kullanasım gelmez. aynı minimum işleve sahip bir varyantı çıktığı anda ona geçerim.
işe yaramayan ama güzel gözüken bir application ın ise gözünün yaşına bakmam. anında uçururum.
  • fakir ama gururlu genc  (04.11.13 15:57:55)
ha en en en ne önemli dersen bence stabilite. düzgün çökmeden saçmalamayan bir aplikasyonu başımın tacı yaparım.

  • fakir ama gururlu genc  (04.11.13 15:58:42)
tasarımcı olarak şöyle söyleyeyim mükemmel kodlanmış amacına da mükemmel hizmeteden bir mobil aplikasyonda eğer tasarıma belli belli başlıefendime söyliim ux, usability ve pek tabiiki tasarım denen öğeler olmazsa hiçbir işe yaramaz. yoksa bugün neden whatsapp tasarımını değiştirdi? neden twitter android uygulaması görünümünü aldı tamamen? işte bu yüzden

  • Solem  (04.11.13 15:58:45)
siklik zerre umurumda olmaz pratiklik cok onemli. ikon olmasa bile satir satir yazsin ozellikler ama kolayca ulasabileyim yani. ve de duzgun calismasi filan sen ikisi arasinda secim yapmamizi istemisin ben pratiklik derim.

  • ergenpezeveng  (04.11.13 16:15:44)
Tabi ki ikisi de cok onemli faktörler, stabilite de ayni sekilde. Ama soyle bir durup dusununce, hicbir stabilite problemi olmadigini varsayarak, "bunu kullanayim en iyisi ben" dediginiz nokta onemli. Cevaplar icin tesekkur ederim.

  • Gkcn  (04.11.13 17:45:56)