entrynin hem basucu eseri hem zamanın otesi olmasi

Başlıkta belirtmiş olduğum bir durum söz konusu olabilir mi?
sözlükte arattım ama böyle bir şey yok diyor. konu hakkında bilgisi olan var mı?

evet olası.
başucu entry kıstası uzun olması ve çok oy alması (iyi-kötü oy fark etmiyor).

  • zbam  (16.04.09 10:15:08)
oluyor ama tahminim uzunluk ve belli miktarda oy kıstasını sağladıktan sonra eşitlik durumları söz konusu ise daha şukelalar daha üstte oluyor.

  • serseri marti  (16.04.09 10:21:22)
başucu eserinin uzun olmasının yanında çok şukela almış olanlardan olduğuna adım gibi eminim. çok oy alması gerektiği safsata. bugüne kadar hem uzun olan, hem de dünyanın kötü oyunu almış, haftanın en kötülerine girmiş troll entry'lerinin hiçbiri o yazarın başucu eserleri arasında yer almadı.

uzun olacak, olumlu oyları diğerlerinden fazla olacak (veya belki de hiç olumsuz oyu olmayacak). peki o zaman nasıl zamanının ötesine gidiyor? başucu eserlerinde yer alanların "başlık", zamanının ötesinde yer alanların ise "entry" olduğuna dikkatinizi çekerim.
  • kibritsuyu  (16.04.09 10:34:59)
semih şentürk başlığındaki 3 entry'nizden biri, yeterli şukela oyu ve uzunluğuyla başlığı başucu eserine sokuyor. lakin zamanının ötesindeki diğer 2 entry'nizin aldığı kötü oylar, başlığın başucu eserinden düşmesine yetmemekle birlikte, o iki entry'i de zamanının ötesine sokuyor.

  • kibritsuyu  (16.04.09 11:02:58)
kendi kişisel (DE)algoritmik fikrim: başucu eserler yeteri kadar uzun ve moderatör onaylı olarak oluşuyor. bana göre tek moderatör oyuyla başucu eser oluşabilir hatta dikkat çeken entry'lere bile girmeden. moderatörün verdiği oyun gücünden daha çok bir kötülenmeye uğramış ise ve bu eksi farkla zamanın ötesindeki sınırını geçiyorsa da zamanın ötesine de giDebilir, BENCE.

sadece moderatör değil de eski yazarlar da mı sağlayabiliyor diye düşünmekteyim, henüz yapım aşamasında :)
  • non descript  (16.04.09 13:50:16)
basucu entry hem en begenilen hem zamanin otesinde olabilir.
basucundan kasit emek vermis uzunca yazmis bu cocuk olayidiri. entrynini begenilmesi ya da kotulenmesi ile alakasi yokk...

  • ne nicki be  (16.04.09 15:31:08)
bana bir tane kötülendiği için başucu eserine girmiş uzun entry gösterene yüzbin lira veriyorum.

tek şart var. aynı başlık altında, o yazarın başka entry'si olmayacak. (çünkü başucu eserlerine girmesine neden olan şey bu diğer entry'nin deli gibi şukelalanmış olması olabilir)

başlık altında o yazara ait tek entry, uzun, alabildiğine kötülenmiş ve başucu eseri.

hadi bakalım süreniz başladı.
  • kibritsuyu  (16.04.09 16:15:40 ~ 16:27:46)

tek entry,hem başucu eseri hem de zamanın ötesinde..
  • macabrex  (16.04.09 16:34:31)
moderatör onayıyla filan ilgisi yoktur, olamaz. mümkün değil.
yeterince uzun olması (1000 karakter kadar) ve yeterince şükela alması yeterli. aldığı şükeladan fazla çok kötü oy alıp zamanın ötesini boylasa da başucu eserlerinde kalmaya devam edebilir. diğer başucu eserlerine göre oylanma durumuna bağlı.
yakın zamanda değişti bu mekanizmalar. eskiden böyle değildi.
  • sektoid  (16.04.09 17:26:24)
moderatör onayı demiyorum, moderatör şukelası diyorum :) tabii aynı vazifeyi eski yazarlar da üstlenmiş de olabilir. sallıyorum ilk dört nesil yazarlardan* en az bir oy gibi. tabii tamamen bunlar kendi öz kuruntularım :)

  • non descript  (19.04.09 20:21:51)
Yorumlarını paylaşan herkese teşekkürler.

  • tanjant  (19.04.09 21:25:10)