hesap işletim ücreti

yok kredi kartımdan 30 lira aldılar demiycem. sorum şu ki x bir bankadan hesap açtırmak niyetindeyim. şöyle ki ben bu hesapla hisse senedi, efektif, altın vs vs alıp satabileyim ve bunun karşılığında banka kalkıp da benden hesap işletim ücreti almasın. hayır zaten bu işlemler sonunda para kazanacaklar o da yetiversin abilere.

var mı böyle bir banka?

not: "2 fatura göster otomatik ödeme için, o zaman almazlar" şeklinde değil de, bak bu banka almıyor şeklindeki öneriler daha bir işime gelir.

Öyle bir banka yoktur desem :) Sadece hesap açtırırken müşteri temsilcinden bunu rica edebilirsin. O şayet ikna olursa (normalde olmuyorlar veya olmuş görünüyorlar) seni bu masraftan muaf tutabilir. Ama genelde bankalar bu masrafı almaya çalışıyorlar. Böylece aldıkları her bir hesap işletim masrafından müşteri karlılık ve şube karlılıklarını ortaya çıkarıyorlar.
Hesap İşletim masrafı anlamsız, benden bunu almayın, ben zaten paramı bankanıza yatırarak değerlendireceğim, siz de o arada zaten benim paramdam para kazanacaksınız deseniz bile size söylenecek yorum şu olacaktır. "Tai bey; Bizim bankanın ürünleri kullanırken size sistem sürekliliği ve alternatif dağıtım kanallarımızdan (ATM-POS-Internet bankacılığı-Telefon Bankacılığı) hizmet garantisi veriyoruz. Sizden aldığımız bu masraflar karşılığında size istediğiniz an 7/24 kesintisiz hizmet veriyoruz" diyeceklerdir.

  • systemteres  (16.04.09 10:21:40)
yatırım işlemlerinizde banka yerine aracı kurum kullanırsanız hem daha düşük komisyonlarla işlem yapar, hem de yıllık aidat vs. ödemezsiniz.

  • babatema  (16.04.09 11:29:29)
ya otomatik odeme talimati vericeksiniz ya da ozel bankacilik dedigi hizmete dahil olucaksiniz.

  • polifonik osuruk  (16.04.09 11:53:28)
bankasya eğer kredi kartınız olursa almıyor, + kredi kartının yıllık ücreti de yok..

  • erostrada  (16.04.09 17:53:02)