ne yapacagimi sasirdim

sevgili eksi duyuru,

24 yasinda hatun kisisiyim. biriyle tanistim ve size soracaklarim var.

gectigimiz gun club/bar tadinda bi yerde tanistik. cok kibar biri cikti, biraz muhabbet ettik, ertesi gun de kahveye davet etti. biraz flortoz bi arkadaslik basladi aramizda. kendisi cok hos gorunumlu, isi gucu olan tatli biri ama nedense hep bir gariplik varmis gibi geliyordu bana. sonunda nedeni cikti ortaya. bugun yine kahve icmek icin bulustuk ve adam bana hayat hikayesini anlatti. soka girdim! cocuklugu boyunca sozlu ve fiziksel taciz gormus, ilerleyen yillarda agir tedavi surecleri gecirmis falan.. bir yandan da hani aramizda bir sey var gibi. ama ben anlattigi seylerden oyle bir soka girdim ki nasil davranacagimi ne yapacagimi sasirdim. yasadigi seyler yuzunden ozguveni cok sarsildigi icin su ana kadar hic iliskisi olmadigini soyledi. allak bullak bi durumdayim su anda. siz olsaniz ne yapardiniz, bi akil verin

bir şans vermeyi düşün bazen böyle insanlar için toparlanma dönüm noktaları bir kız tarafından sevilip değer verilmek olabiliyo

  • erdok  (01.11.13 21:22:04)
bir insanı tekrar yaşama bağlayabilirsin. sana güvenip anlatmış her şeyi. normal davran. hoşlanma varsa devam...

  • hohoya  (01.11.13 21:23:55)
erkek olarak soyliyeyim bulasmazdim. ilk iliski olacaksa cok cekersin sonuca varmazsin. ha takilalim, gezelim seviselim vs ise devam ama sonra ciddileseceksen bence birak gitsin

  • beriberi  (01.11.13 21:25:06)
benim de ilk dusundugum sey sans vermek oldu ama bir yandan da su var, ben de cok sakin iyi bir donemden gecmiyorum. zorlandigim cozmem gereken konular var hayatimda, boyle bir iliskinin ne tip sorumluluklari olur ve altindan kalkabilir miyim emin olamiyorum

bir yandan da ozguveni bu kadar yikilmis yipratilmis bir insana hayir deyip donup gidemiyorum
  • kuşkucu somon  (01.11.13 21:25:16)
Adamı anlattığına pişman etme.Yaşadıklarını kendi istediği için yaşamadı sonuçta.Ama her duruma karşı tedbirli ol.

  • hystarie  (01.11.13 21:26:20)
adamla ona acıdığın için beraber olma. hoşlanıyorsan beraber ol. o da zorluklar yaşamış, sen de zor bir dönemden geçiyormuşsun madem; birbirinize destek olursunuz işte. adamı hayata döndürme sorumluluğunu üstlenmek zorunda değilsin ki.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (01.11.13 21:27:32)
daha en baştan kendini ona bi şans olarak görürsen o ilişki sağlıklı olmaz. acıyarak başlayan ilişki nası düzgün gitsin?

  • only the strong survive  (01.11.13 21:29:26)
sanırım biraz da tanışma kısmına takılmışsınız gibi geldi. karşınızdaki kişi size en azından samimi yaklaşmış. kafa karışacak bir durum yok gibi, sizi ciddiye alıyor hatta. yaşadığı olaylar onun suçu değil, ona bu yüzden haksızlık etmeyin ve doğal davranmanız vicdanınızı da rahat tutacaktır...

  • zenithgeist  (01.11.13 21:33:00)
tanisma kismiyla ilgili bir problemim yok

  • kuşkucu somon  (01.11.13 21:36:48)
terket ,başın belaya girer öyle yada böyle benden söylemesi .

  • bluviaggiatore  (01.11.13 21:44:27)
Sevgili olayına döndürmeden biraz tanı. Ancak yine de işin çok zor. Çocukluk döneminde böyle ağır travmalar yaşamış birinin tamamen düzelmesi güç. En saçma sapan olayda kırılmalar yaşayabilir. Ve sen ne kadar yardıma ihtiyaç duyduğun anlar olursa olsun; ondan daha güçlü olmak zorunda hissedeceksin, bu da ilişkinin dengesini bozacak. Kahinlik yapmış gibi görünmek istemem ama sıkıntılı bir durum.

Şimdilik temkinli ol sadece. Bunlar çok özel şeyler ve sana güvenip anlatmış en azından dürüst biri. Sen de ona dürüst ol ve akışına bırak şimdilik.
  • sadecece  (01.11.13 22:15:32)
daha ikinci buluşmada bunu anlatması joker kartını oynaması gibi. hani kafandaki her kuşkuyu çözmek ve buna yordurmak için söylemiş gibi. önyargı veya acıma oluşmasın. bunları söylememiş gibi ona bakmaya çalış derim. ama ilk fırsatta kaçışa hazırla derim kendini.

kimse kusura bakmasın, acımasız falan da demesin, finlandiyada yaşamıyoruz, türkiye burası.
  • sttc  (01.11.13 22:15:37)
Noldu yani bunları söyledi diye çok mu kötü oldu adam?

  • businessmann  (04.11.13 22:02:26)
öncelikle bu ne yaman çelişki?

tacize maruz kalan adam bardan birini nasıl bulur, nasıl güvenir? bana inandırıcı gelmiyor. pek güvenme derim.
  • kirazıseviyorum  (04.11.13 22:09:23)