tıkanmamak için?

selam gönül dostları, yarın çok önemli bir futbol maçımız var. bende doğru düzgün spor ile alakası olmayan biri olarak asli futbolculardan biriyim. aslında derdim şu; tıkanmamak için ne yapmak lazım, hani bi taktiği felan yokmudur ? ne içsek yesek te koşarız oynarız? antremanlı değilim, çok şey istiyorum ama hani bi yolu vardır belki sorayim dedim =)

valla ne yerseniz yiyin ama bence maçtan 1-2 saat önce bişey yemeyin kusarsınız maçta.

  • ihe sade  (15.04.09 20:12:38)
yapilmasi onerilen ne olursa sagliga zararli olacaktir. bunun yerine duzenli spor yaparak, agirdan da olsa form tutun. diger turlu hafifinden agirina tum dopingsel urunler karaciger basta olmak uzere bircok organiniza zarar verir.

  • entrapmen  (15.04.09 20:13:43)
maçtan 2 saat önce yemek yemeyi kesin, maçtan önce su içmeyin, illa içecekseniz birkaç yudum alın. yani mideniz boş olsun. maç sırasında kendinizi kaptırıp fazla koşmayın, gözde kararma, baş dönmesi gibi durumlarda maçı hemen bırakıp dinlenin. geçen yıl bir futbol turnuvası yapmıştık. haziran'daydı yanlış hatırlamıyorsam. 2 maçta 2 kişi bayıldı, turnuva iptal oldu. kendinizi yormayın, maçın kahramanı olmaya çalışmayın.
enerji içeceği olayına sakın girmeyin, maçta zaten kalbinize yük binecek, kalbi bir de kafeinle vs yormayın.

  • marcelorios  (15.04.09 20:53:24 ~ 21:00:24)
tıkanıcaksın.. ben tıkandım.. spora başlıyorum.. sen de başla..

  • maxpainn  (15.04.09 22:16:38)
hocam maçtan önce bi 15-20 dk çok kasmadan düz koşu yapmanız yararlı olabilir. Biraz hızlanıp yavaşlayın falan dediğim gibi çok kasmadan. Karbonhidratları basın işte maçtan 2-2.5 saat önce.

  • hophophoba  (15.04.09 22:42:59)
mutlaka ısın. performansını baya bir arttıracaktır. bilinçsiz bir ısınmadan bahsetmiyorum tabi.

  • kirk karaktere sigmayacak adam  (15.04.09 22:45:04)
hic bir sey yapamazsin. dikkat edersen surda verilen fikirlerin cogu kusma etme diye..

vucudun hamsa tikanirsin.

2 kere 2 dort
  • nochristrequiress  (15.04.09 22:47:32)
ilk dakikalarda fazla kasma zaten şöyle az birşey koşsan dahi tıkanırsın(senin için geçerli)sonralara doğru da açılırsın büyük ihtimalle.illa deli gibi koşarım diyorsanda o zaman koş.hatta maca kalede basla.

  • suser adayi  (15.04.09 23:51:46)
ben cok uzun aradan sonra ilk defa mac yaptım.. şöyle söyliyim ilk 5 dk gecmeden lanet ettim oynadıgıma.. hatta maçtan önce ben de dahil "ne kaleci olcam abi liberoyum ben" tarzı artizlikler yapan cogu arkadaşla kaleci olabilmek icin dalaştım.. o yuzden cok kosmamak nefesi düzenli kullanmak maçtan önce kurulan hayallere aldanmamak gerek.. bence maç yapıcaksanız www.powerchallenge.com gerisi bizi kasar..

  • maxpainn  (16.04.09 00:41:53)