kimlere başvursam, nerelere gitsem? ingilizce, turizm, staj vs vs

efenim ben şahsen bizzat kendim boğaziçi üniversite'sinde hazırlık okuyorum (esasen işletme öğrencisiyim). sanırım ingilizcem fena değil. ama ben konuşmak istiyorum, hem de bi işe yarasın istiyorum. staj gibi bir şey olabilir, meselaa bir turizm şirketine gitsem abi para da istemem turistlerle muhattap edin beni yardım edeyim size bi de belge verin sonra cv'me koyarım desem? kabul ederler mi? yani amaçlar şunlar:
1*ingilizce'mi ( gerekirse azcık almanca çok azcık da ispanyolca) kullanmak, geliştirmek.
2*stajımsı bir şey yaparak sebil gibi boş vaktimi değerlendirmek, cv'me bi şey daha koymak.
nerelereee gideyim? (dıdıdıdıt.keremcem tınısı.)
cidden nereye başvurabilirim?

-iş işçi arama değil zira burdan pek umutlu değilim, fikir alma amacındayım.-
-couch surfing vs denedim.yatıracak yerim olmayınca ses çıkmıyor kimseden.-

ingiliz veya amerikan kültür derneğine gitsen? belki yol gösterirler. ya da mesela yabancıların da geleceği festivallerde, toplantılarda vs. mihmandarlık yapabilirsin?

  • kediebesi  (14.04.09 02:50:46)
Kanada'da şöyle bir kurs var düşünürseniz:
www.issbc.org

  • aithra  (14.04.09 10:03:32)
pek ço seyehat acentesinin arayıp da bulamadığı bir kişisiniz. nisan sonu mayıs başı gibi, her hangi bir sahil kasabasına gidebilirseniz rahat iş bulursunuz. ancak oturduğunuz yerden bu tür iş bulmanzı şansa kalıyor.

arayacağınız iş, transfermanlık olsun. havaalanından kafileyi alıp, otellerine, ordan alıp havaalanına götürme işdir. otele giderken, türkiye veya geldikleri resort hakkında bilgi veririsiniz, bahşiş alırsınız. dönerken de, şen şakrak bir yolculuk yaptırırsanız ceplerinde kalan son yeteleri size verirler.

cv nize transfermanlık yaptım diye yazarsınzı. kalacak yer verirler, yemeğinizi karşılarlar. tipten bara gittiğinizde harcayacak paranız olur.

dil dile deyer, çok güzel olur...
  • kabablanka  (14.04.09 12:01:51)
Bir sürü yolu var istediğinizin ve hiçbiride zor değil. Turizm şirketlerinin en büyük sorunu ara eleman yani sizin talip olmanız gereken konum. Transferler , tatil bölgesinde müşterilerin ufak sorunlarını çözecek tercüme vs yapacak elemanlar yani bir şekilde gidip başvurun yada ulaşın onlara. Thomas Cook , Oad Reizen ve bir sürü acenta Türkiye ye turist getiriyor. Bunlara mail atın ve elinizi çabuk tutun.

  • SirSatai  (14.04.09 14:11:25)