sigarayı bırakma(kilo problemi)

selam gönül dostları, ben sigarayı bırakmadan önce 1.70 boyunda 80 kilo civarında bi heriftim, bıraktıktan sonra haliyle yemeye başladım. yedikçe yiyorum acayip şişmiş durumdayım şu anda. spor/egzersiz yapacak vaktimde yok ne yapabilirim bilmiyorum açıkcası ilk defa kendimi bukadar çaresiz hissediyorum :( ne yapacağım ben yahu.. ne ederimde atarım bu kiloları arkadaş??

gunde 1 saat evde ayirabilirim dersen p90x'i torrentden indirebilirsin. Ama yemene her durumda dikkat etmen lazim. Ozellik aksam birsey yememen sart.

  • badseed  (13.04.09 23:57:00)
hocam 1,89 83 kiloydum. 1,5 sene önce sigarayı bıraktım ve ben de yemeye başladım. 98 e kadar çıktım. Şimdi akşamları iş çıkışı eve yürüyorum (1 saat kadar) yürümediğim akşamlar 1saat koşuyorum. Onun dışında evde karın kası ve dumble çalışıyorum. 90 kilo civarına indim . 10 kilo dahavermeyi düşünüyorum. Öncelikle kendini çok sıkma. Ben 1 sene kadar yememe dikkat etmedim diyebilirim. Çünkü sigara bırakmak zaten biraz stres yapıyor bünyede. Üstüne bir de kilo problemini takarsan kötü olur.
@badseed: p90x nedir hocam?

  • charlesbukowskiineksi  (14.04.09 09:12:10 ~ 09:12:52)
Sigarayı tamamen bıraktıysanız o aranma hissi maksimum 1 haftaya geçiyor, sigaranın yerini birşeyle doldurmak zorunda kalmıyorsunuz (bende öyle olmuştu). Eğer bıraktım diyip de arada hile yapıp 1-2 tane içiyorsanız bahsi geçen aranma hissi geçmiyor.

Tamamen bırakıp makul bir sürenin geçmiş olmasına ramen aranma devam ediyorsa yerine koyacak başka birşey bulun (3-5 dakika oynanacak dandik browser oyunları, 3-5 dakika gitar çalmak, şişe içine gemi yapmak...)

Sporla olucak iş değil, sorunu kaynağından çözmek gerek.
  • skatheist  (14.04.09 13:06:59)
p90x bi egzersiz programi. Turkiye'de satiliyor mu bilmiyorum ama satilmiyorsa yakinda gelir. Reklamlarinda bu programi tamamlamis adamlari gosteriyorlar biride bogazicinden Doruk diye kismen tanidigim biri. (www.youtube.com kamera kaydi)Programa tamamen uyarsaniz 90 gunde oldukca iddeali bir vucut sunuyor. Haftada en az 6 gun yapmak gerekiyor. Bunun 3 gunu egzersiz 3 gunu kardiyo. Ben kardiyolari atliyorum ama ona ragmen baya etkili. Programin guzel tarafi evde cok rahat yapabileceginiz bi sistem. Tek gereken sey resistance band. (Ya da dumbell ile barfiks cekebileceginiz bir yer.)

  • badseed  (14.04.09 23:04:12)
teşekkürler badseed çok sağol.

  • charlesbukowskiineksi  (15.04.09 22:39:26)