Ne yapmam lazım ?

24 Ekim tarihli bir projem var.

Projenin %10 u bile bitmedi.
İşin kötüsü uğraşmıyorum. Erteliyorum, önemsizmiş gibi davranıyorum vs.vs.

Aslında çok önemli ve geleceğimi etkileyecek birşey.
Ne yapıcağımı nasıl yapıcağımı biliyorum, istesem yaparım mevzu ilham ve istek. Bu erteleme, isteksizlik vs durumunu aşmayı sağlayacak herhangi bir önerisi olan yok mu ? Evde yalnızım günlerdir. Ev arkadaşlarım yok. Sevgilim memleketinde o yüzden dicem ama yok yani, onlar varken de başka bahaneler üretiyorum kendime. Gerçekten şu halimden nefret ediyorum ya.

Nedir bunun ilacı millet çatır çutur yapıyo bir de üstüne kendine vakit ayırabiliyo.. fakat bende bir çeşit yiyip içip okuma, alakasız şeyler izleme falan hastalığı var. dünyanın en gereksiz ve işime yaramayacak bilgilerine dahi sahip oluyorum bu erteleme/başka bir şeyle ilgilenme durumu yüzünden.

Web yazılım final projem varken, 3d tasarım tutorial'ı izleyecek hale bile geliyordum geçen senelerde.
Ne yaparsam yapayım, yeter ki yapmam gereken/beklenen şeyi yapmayım..
Böyle bir hastalık var evet amk şu an koydum kendi teşhisimi.

Bir el atın bana ya. Hayatımda da şunu ilk defa yapıyorum he.
İyi hissettiriyomuş biraz.

dar zamanları sevmiyorsun muhtemelen; kapana kıstırılmış gibi hissediyorsun. bende de var aynısı. yapmak için kendini zorlaman gerekiyor. diğer türlü hiç yapamıyorsun.

ha, bir ikinci ihtimal daha var, o da son anı beklemek. son an kadar ilham verici başka bir şey daha yok.
  • devilred  (18.10.13 02:48:45)
plan program yapmalısın dostum. 6 günün var. projeni bu 6 güne hatta güvenlik olarak 5 güne böl. kendine göre çalışma saatlerini ayarla. eğer kapasite olarak yapabileceğine inanıyorsan böyle yapabilirsin. bunun yakıtı da motivasyon. kendini bir şekilde motive etmen gerekiyor. sonucunu düşün, kazanacağın şeyi düşün.

  • ilkot  (18.10.13 02:49:27)
Okurken bir anda kendimi gördüm diyebileceğim şeylerden biri oldu bu.Ben muhtemelen senden 3-5 yaş büyüğüm.Ben neler gördüm edebiyatı yapmayacam ama ufaktan teşhis koydum ben kendime.Her şeyi son anda halledebildiğimiz ve biraz da şanslı olduğumuz için uzun hazırlıklar bize göre değil.Son anda yapılıp bitiriliyor her şey.Bunun avantajları dezavantajları var tabi.Daha zeki oluyorsun acil durumlarda nasıl davranılacağını biliyorsun.Ama bir yandan da yarım yamalak oluyor,cidden emeksiz hiç bir şekilde olmayacak şeylerde hep geri kalıyorsun.Bana soracak olursan büyük zararlarını şimdiye kadar görmedim.
Çözüm dersen sağında solunda seni azarlayan biri olduğu zaman hafiften çözülüyor.

  • eternal disgust  (18.10.13 03:00:20)
Heh işte azarlayan birileri vardı onlar da yok şu zamanda.
Bu direkt erteleme hastalığı falan olabilir mi ?

Yani çok derin bi mevzu değil de sadece bilinen adıyla bu durumu yaşıyor olabilir miyim ? Başıma büyük bir sıkıntı açılmadığı için mi böyleyim ?

Bir şekilde yetişiyor, oluyor.
Aç kalmıyorum, açıkta kalmıyorum, kovulmuyorum.

Bir tekme yesem, bir sıkıntı çeksem adam olur muyum ?
Lan valla kendime vurma durumlarına falan geldim sinirlendiğimde başka şeylere.
Hep bir kızgınlık var içimde kendime karşı.
Sorumsuzluk gırla ve ben bunu biliyorum, insanlar söyleyince onlara sinirleniyorum ama asıl kendime tavım.

Yazanlara teşekkürler. Şu plan yapıp bağlı kalma olayını bir deniycem.
Son anın ilhamına da güveniyorum tabii.
  • nudistadam  (18.10.13 03:07:00)
  • orpheus  (18.10.13 03:43:07)
hocam kasma kendini, hele bi plan yap, otur başına. bak ne güzel biter.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (18.10.13 08:29:42)