whatsapp

(android) whatsapp'te mesaj geldi, ekranın tepesindeki notificationlardan gördük, o kısmı aşağı kaydırıp gelen mesaja da baktık, sonra o kısmı geri kapattık, üstüne basıp whatsapp'i açmadık. karşı taraf benim onun mesajını okuduğumu gördü mü şimdi?

evet görür

  • Nocturne  (17.10.13 23:51:07)
Gormuyor diye biliyorum ben

  • mutlusismankedi2015  (17.10.13 23:51:54)
görmez. kesin bilgi

  • kedidir o kedi  (17.10.13 23:52:20)
görmez ben hep öyle yapıp bakıyorum kimse de okuduğumu görmüyor

  • kirazıseviyorum  (17.10.13 23:52:35 ~ 23:53:00)
gormuyor ayrıca @it's just a cigarette +1500, aynısını yapıyorum.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (18.10.13 00:44:27)
Yaptığım çok garip gelse de @it's just a cigarette'in dediğinin aynısını ben de yapıyorum. Süper yöntem :)

  • quagliarella  (18.10.13 01:18:28)
it's just ın dediği maalesef sadece android için geçerli :(

  • kedidir o kedi  (18.10.13 01:31:39)
Whatsapp karsidakinin mesaji görüp gormedigini gostermez. Mesajlarin yanindaki tek çizgi meaajin whatsapp serverlarina basarili bir şekilde ulaştığını, cift cizgi ise karai tarafin cihazina basariyla ulastigini ifade eder. Yani yek cizgiyi nokia telefonlardaki "gönderildi" gibi dusunursek, cift çizgi "iletildi" oluyor. Yani whatsappta 1 yeni mesaj bildirimini aldiginiz anda karsi tarafta gonderdigi mesaj cift cizgili hale geliyor siz okusaniz da okumasaniz da.

Ama cok buyuk bir çoğunluk bu cift cizgiyi görüldü gibi algiliyor.

Whatsapp in internet sitesine girip faq kismindan teyit edebilirsin.
  • materyalist imam  (18.10.13 02:53:49)
@materyalist imam bence o last seen olarak sormak istedi. biz öyle kabul ederek cevapladık gibi sanki.

en azından ben...
  • kirazıseviyorum  (18.10.13 02:54:57)
Linki de vereyim bari, Mobilim bi onceki cevabi degistirmeyi bulamadim malesef.

www.whatsapp.com
  • materyalist imam  (18.10.13 02:57:47)
@kirazıseviyorum

Evet mantıklı ustte demis benim hatam. Neyse belki bilmeyen baskalari vardır gorur ise yarar.

Bu arada last seen ozelligini devre disi birakma tarzi seyler görmüştüm birkac yerde hic ilgimi cekmedigi icin bakmadim, asli astari var midir bilmem bir bakabilirsin var mi oyle bişey.
  • materyalist imam  (18.10.13 02:59:53)
"Mesajın yanında tek onay işareti görüyorsanız, WhatsApp'ta veya telefonunuzda bir sorun yok demektir. Mesajınız sunucuya iletilip, sohbet arkadaşınıza iletilmemesinin birkaç nedeni olabilir:

- Arkadaşınız ekranda bildirimi görmüş olabilir, ama mesajı aldığını gösterecek şekilde uygulamayı başlatmamıştır. (iPhone alıcıları için yaygın bir durumdur.)"

bu benim sorumun cevabı oluyor gibi.
  • weeping guitar  (18.10.13 03:01:39)