p90 vs insanity?

merhabalar,
yaklaşık 20 kilo fazlası olan (b: 1.65, k:80), 25 yaşında, spor geçmişi olmayan, sabah 9 akşam 18 bilgisayar başında çalışan bir insan evladıyım. amacım ise fight club'daki brad pitt vücuduna sahip olmak değil, normal kiloya inmek (eğer o noktaya gelirsem, plaj vücudu için de kasarım herhalde).

normalde burada soru sormadan önce araştırma yaparım ama konuyla ilgili o kadar çok bilgi ve değişik fikir var ki, bir soru da ben patlatayım dedim.

evde spor yapıp kilo verme konusunda p90 ve insanity arasında kaldım. anladığım kadarıyla, p90x, zaten pek fazla kilosu olmayıp da kas yapmak isteyenlere hitap ediyor. p90, spor deneyimi olmayıp da kas yapıp kilo vermek için, insanity ise sırf kilo vermek için yapılan ağır bir program.

insanity gözümü korkutuyor. p90 ise daha hafif ama kas yapma olayını da içerdiği için emin olamıyorum.

sizce ne yapmalı?
teşekkür ederim.

p90 normal kiloya gelip vücudu biraz şekillendirmeye yarıyor. ardından p90 master daha şekilli bir vücut için, ondan sonra da p90x bruce lee vücudu için. p90 ile çok kaslı olmazsın ama vücudun şekillenmiş olur, kas yapmaya hazır duruma gelir ve sadece kilo vermekten daha hoş görünür.

  • r_u_h  (15.10.13 00:10:36)
Power 90. Şimdi biliyorum sözlükte falan power 90 küçümseniyor gibi yazılıyor ama p90x de power 90 da yapmış birisi olarak. power 90 sağlam bir program. Eğer tam yaparsan gerçekten zorludur. Power90 yap.

  • wallcan  (15.10.13 00:18:39)
P90, P90x vs hepsi sistemsizlik sorunu olan insanlara bir çalışma sistemi verdiği için iyi gibi görünen, ama aslında özünde iyi olmayan antrenman teknikleri.

Geçiniz.

Bu işin en iyi, en iyi hızlı, en temiz yolu vücut geliştirme yapmaktır. Bildiğimiz vücut geliştirme. Bench press, Squat, Neck Press, Deadlift vb. hareketleri içeren sistem. En hızlı ve en temiz sonucu böyle alırsın.

Vücut gelişiminde kilo vermek ve kas yapmak iki ayrı süreç değildir. İkisi birlikte yapılırsa en hızlı sonuç alınır. Önce kilo vereyim, sonra kas yapayım gibi bir mantık yok. Ancak bunun için vücut geliştirmenin özüne inmen lazım.
  • hiko seijuro  (15.10.13 00:41:55)
kilo vermek için günde yarım canın çıkana kadar koşman yeterlidir. Şeker ve karbonhidratı kesersen (önerim karatay diyeti kitabının ilk 30 sayfasını okuman) 3-4 ayda sağlıklı şekilde verirsin fazlaları

  • orhan tv  (15.10.13 00:57:06)
P90 yapmadığım ve araştırıp nasıl bir program olduğunu bilmediğim için hakkında yorum yapamıyorum. Lakin Insanity'nin ikinci turunu geçen hafta bitirdim, kilom fazla olmadığı için çok büyük bir fark yaratmadı bende ama şöyle diyebilirim ciddi bir kondisyon istiyor. Bu programa başlamadan önce hastalık veya sakatlık olmadığı sürece günde 7 ila 10 km. arasında koştuğum için pek bir kondisyon sorunum yoktu ama bu durumda bile 1. aydan sonra ciddi anlamda zorlayabiliyor sizi. O gözünüzü korkutabilir biraz. Ama beslenmenize dikkat edip -ki aslında tüm egzersizlerin temelinde bu yatıyor- egzersiz devamlılığı bozmadığınız sürece, özellikle yüksek kilolu kişilerde inanılmaz sonuçlar yaratabiliyor. Tavsiye ederim.

Not: Videolardaki kadınların ve erkeklerin performansları gözünüzü korkutmasın, onlar zaten bilfiil bu işleri yapan insanlar, isteseniz de onlar gibi yapamıyorsunuz. Ama hareketleri doğru yapıp süreleri kendinize göre ayarladığınız takdirde bi' sorun kalmıyor.
  • syd  (15.10.13 01:20:10)