yurtiçi kargo'dan şikayetçiyim.. sinirimi yatıştıramıyorum..

Şirketinizle ilgili şikayetlerim;
1. Barbaros şubenizin telefonlarına gün içinde ulaşamam,
2. kargomun teslim edilmemesi(aradaki mesafe fotoğraftaki kadardır),
3. evime kargomu teslim etmeye gelmedikleri gibi sistemden alıcıya ulaşılamadığı için kargo merkezde bekletiliyor bilgisini almam ki bu merkez kapandıktan sonra ulaştı bana,
4. apartman kapımda kargonun kuryesinin gelip beni bulamayıp geri döndüğüne dair bir belge bulamamam(mgn kargo kuryesi gelip bulamadığı komşum için, bir not bırakmış, bu yapılsaydı o da orda olurdu),
5. internette bugün şubelerinizin 18:00 a kadar açık olduğu yazılı olmasına rağmen 16:00 kapanıyor oluşu,

bu benim sikayetimvar.com a yüklediğim şikayet metnim..

o kadar sinirliyim ki başka ne yapabilirim bilmiyorum.

kendi sitelerinden şikayet ettim, müşteri hizmetlerinden şikayet ettim telefonla, twitter dan yazdım..

45 lira gibi bir para alıp evimin dibine saat 15:9 da ulaştırıp bana getiremediler çok sinirliyim pazartesiye kaldığı için..

daha ne yapabilirim. hem hıncımı alamıyorum hem kargomu..

ben paramı da geri istiyorum..

verilen hizmetten memnun değilim..

eğer parayı geri vermek için aileme kargonun geri gitmesi gerekiyorsa da gitsin arkadaş ona bile razıyım şu an o akdar sinirliyim ki..

türkiyede şirketler kurumsallaştıkça (!) müşteriyi koyun yerine koymaya başlıyorlar. muhtemelen umursamayacaklar, kuru bir özürle geçiştirecekler, ki o bile şüpheli.
kaldı ki bir yurtiçi kargo geleneğidir "alıcıya ulaşılamadığı için kargo merkezde bekletiliyor"

  • Sarix  (12.10.13 18:48:02 ~ 18:48:16)
abi gözünün yağını iyim yürüyerek mesafe 5 dk ulaşamama yok, getirmediler bile..

ama pazartesi gidicem kargomu evime beş dakika içinde kapıma kadar getirin gidip evde bekliyorum..

kapıya teslim parası ödendi dicem çıkıcam gidicem..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (12.10.13 18:50:38)
getirmiyorlar zaten, yurtiçi kargo eve getirmez, alıcıya ulaşamadık der. istersen bir üst katında otur adamların.

  • Sarix  (12.10.13 18:52:42 ~ 18:53:49)
özür için bir kutu badem şekeri yollayacaklar bir ay sonra filan. ciddiyim.

  • in vino veritas  (12.10.13 18:56:25)
Ya Yurtiçi ne yazık ki böyle. Bizim ev en üst katta, sırf bu yüzden getirmiyorlar mesela bize de. Adam o kadar merdiveni çıkmak istemiyor. En az 5 defa evde olmadığım için ulaştıramadıklarını söylediler ve evdeydim.

Aras baya iyi, bir tavsiye olarak ekleyeyim.
  • buff  (12.10.13 19:00:59)
şu an o kadar moralim bozuk ki anlatamam

annem sarma yaptım koydum dedi.. kısa sürede buraya geldi alıp yicem sandım, abi zaten deli gibi hastayım milim kıpırdayamıyorum, yaşadığım hayal kırıklığının haddi hesabı yok..

annem emek emek yaptım çocuğum yiyemeden bozulcak diye öbür tarafta üzüldü..

çok sinirliyim çok üzgünüm ya..

ağlıyorum o kadar canım sıkıldı..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (12.10.13 19:04:39)
kargo sektöründeki asgari ücretle çalışıp ortalama çalışma süresinin 6 ay olduğu kuryelerden daha iyi bir hizmet beklenemez. bu şartlarda onlara gelişme fırsatı sunulmazken onlar da durumun umutsuzluğu ile işlerine saygı duymuyor.

  • sttc  (12.10.13 19:11:54)
kargomu internet üzerinden takip ettim.

merkez 18:00 e kadar açık yazıyordu 15:09 da merkeze indi görünüyordu..

ben de bekliyim zaten nefes alamadığım için merdiven çıkamıyorum 17:00 ye kadar gelmezse gider alırım dedim..

aradım açmadılar15:15 gibi.. kaç kez aradım..

sonra gittim 16:45 civarı kapı kapalı çıldırdım..

internette 18:00 e kadar açık yazmasaydı zaten giderdim orda kalmasına izin vermezdim ki..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (12.10.13 19:15:08)
yurtiçi kargo bunu hep yapıyor.

  • halanne  (12.10.13 19:24:33)
pazartesi günü öğle 12.00 ye kadar çalışacaklar. pztsi gelmezse bayram onrasında gelir. büyük ihtimalle sen almaya gitmezsen öyle olacaktır.

  • fuskiyenin oglu  (12.10.13 20:00:28)
Abi bu kargo camiası hakikaten böyle. Ben mesela şimdiye kadar Yurtiçi'yle en ufak bir sorun yaşamadım, ama İstanbul'da yaşayan kız arkadaşım (ki sanırım sizinle aynı şube) çok sorun yaşadı, o kadar işte şikayetten falan sonra da in vino veritas'ın dediği gibi bir kutu badem şekeri yolladılar eve.

Ama mesela herkesin övüp durduğu Aras da bana aynısını yaptı. Kargo iki gün boyunca şubeye yürüyerek 20 dakikalık mesafedeki eve getirilmedi. İki gün boyunca defalarca şubeyi aradım, her aradığımda çağrı merkezine yönlendi, her seferinde "biz ulaşamıyoruz anlara ama bugün kesin gelecek kargonuz" dediler, gelmedi. Şikayet kaydı bıraktım, hiçbir işe yaramayan şikayetvar.com'a da yazdım. Sonra evden çıkıp şube kapanmadan gidip kendim aldım. İlk gittiğimde "sizin oraya biz bakmıyoruz paket bizde değildir" dediler, sonra kargo orada çıktı. Ertesi gün genel müdürlükten arayıp "Paketiniz teslim edilmiş" dedi. "Dalga mı geçiyorsunuz, ne teslim edilmesi, 20 dakika yürüyüp kendim aldım iki günde arabayla gelemeyen paketi" dedim, "Yardımcı olabileceğim başka bir şey var mı" dedi. "Sanki bunda çok yardımcı oldunuz da başka bir şeye yardımcı olacaksınız" dedim ben de. Ama bunlar badem şekeri bile yollamadı:)

Ha niye anlattım, alayı böyle bunların işte. Firmalar şubelere söz geçiremiyor herhalde, çünkü bazı şubeler canavar gibi çalışırken bazıları böyle mallıklar yapıyor, genel müdürlük de armut topluyor.
  • selim pusat  (12.10.13 20:26:12)