araca yanlış yakıt konulması

Merhaba. Dizel aracıma benzin koydular. 5 6 gün serviste kaldı ve parçaları değiş(miş)ti. Bugün arabayı tekrar aldım. Biraz hız yapınca araba yine arıza verdi ve yavaşlamaya başladı.
Sorum şu: Benzin istasyonu her türlü masrafı karşıladı. Fakat görüldüğü gibi sorun devam etmekte. Pazartesi aracı yine servise götüreceğim. Araç 6 aylık sıfır Leon. Ve bu araç servisten çıkmıyor maalesef.
Ben bir yaptırım uygulayamaz mıyım? Nasıl hareket etmeliyim?

Öncelikle geçmiş olsun, kaskonuz var ise kaskoda karşılıyor ama sorununuz bu değil tabi, dava açmayı deneyebilirsiniz istasyondan sıfırını talep edebilirsiniz.

  • basond  (28.09.13 19:01:45 ~ 19:02:45)
Hukuki boyutta yaptırım yapılabilir mi bilenler söyler ama Petrolün yetkilisi kimse onla otur konuş,arabanın durumu ortada hukuki şeylerle uğraşmaktansa arabayı satınalırlar ikna edersen bence.

  • efsane  (28.09.13 19:04:48 ~ 19:05:40)
aynısı başıma geldi 2 kere servise giden aracım için arabasız kaldığımdan ötürü zaten çirkef bir insanım istasyon bana araba kiraladı en son yüzümü görmek istemedikleri için. 0 araba alınmazmış gibi geliyor. soruya cevap değil lakin araçsız kalmamam gerekiyordu sizde en kötü size bir şey kiralatabilirsiniz serviste olduğu için.

  • glori  (28.09.13 19:06:28)
arabayı pazartesi günü götüreceğim dediğim gibi. ama araba her servise gittiğinde değersizleşiyormuş gibime geliyor. Dava açıp sıfırı alma gibi bir durum söz konusu olabilir mi gerçekten?

  • usul usul  (28.09.13 19:08:53)
@glori;

şu an araç bende. o 5 6 günlük süreçte araba kiralamışlardı..
  • usul usul  (28.09.13 19:10:19)
yani araç düzelmezse ve sürekli arızalar vermeye devam ederse mahkemeye gidin,şansınızı deneyin derim ben, servise gitti ve yakıt pompası filtreleri enjektörleri değişti tahminimce dünya para tuttu sen arabayı satarken 12000 tl servis masrafı çıkacaktır.
Değeri düşecek haliyle.

  • basond  (28.09.13 19:10:57)
şu an 10000 lira civarında istasyon para ödedi zaten. pazartesi günü arabayı tekrar servise sokup, sonrasında yol haritamı belirlemem mantıklı gibi sanki. benzin istasyonunun sahibiyle görüşüp, ardından mahkeme seçeneği mantıklı duruyor.

  • usul usul  (28.09.13 19:15:07)