askeriyede fuhuş döndüğünü bilseniz ne yaparsınız?

şikayet edersiniz o kolay ama problem şu; askeriye işte bilirsiniz, biri hata yapıyorsa haberi olsun olmasın alakadar olan herkes yanar. bu boku yiyen astsubay kıdemli başçavuş, nöbetçi olduğu olduğu her gece hemde. kadınlar ziyaretçi ayağına giriyormuş içeriye, askerlerde ondan korktukları için izin veriyorlar buna. o kadının içeriye girmesine izin veren nizamiyedeki askerlerden bahsediyorum. yoksa içleri gidiyor tabi, 'bi karılar geliyo ki sorma abi' diyorlar. güzel bende gördüm ama konumuz bu değil işte. ziyaretçi saati yok mu olm diye sordum; 'var ama abi nasıl almayayım dedi? yarın başıma bela olursa bu adam ben ne yaparım, askerliğim uzar falan filan, çocuklar korkuyor yani. hatta bana da gözünü sevim görmedin etmedin dediler.

ben sivilim. alayın albayı köpek hastası, benimde bi kangalım var. tanıştık ettik, rica etti benim köpek 15 gündür orada kalıyor oradaki dişiyle çitleştirmek maksatlı, bende bu vesileyle her gün gidip geliyorum. bana ne olduğuna gelince? benim derdim kimin siki kimin balına girmiş değil. ben o kadınları gördükçe aklıma atatürk geliyo. üzülüyorum amk, askeriye lan orası. sen duyarsız olursan ben duyarsız olursam askeriye mi kalır ortada?

albayla da yeni tanıştık, o kadar samimi değiliz. şimdi söylerim buna, birden köpürür herkesin anasını sikerse vicdan azabı çekerim bu sefer. diğer türlüde benim vicdanım vatan millet sakarya?..

başlığı bir düzeltebilirsin. askeriyede fuhuş diyince insan çok organize bir şeyler dönüyor sanıyor.

yani, ordunun belli bir düzeni tabiki var ancak bu düzenin içinde böyle esneklikler ve kişisel rahatlamalara dönük şeyler olması o düzenin sağlamlığını destekler genelde.
  • pain of liberation  (28.09.13 00:58:03)
-kaç ayım kaldı, o zamanı sessiz sedasız bitireyim. giderken arkama bile bakmam

o yüzden kimse bulaşmak istemez, bırak komutan yapsın fuhuşu
  • facebook  (28.09.13 00:58:48 ~ 00:59:41)
her yerde olduğu gibi ordu da belirli kurallar vardır, şimdi o gece/gündüz ya da herhangi bir zaman sivil birinin nizamiye kapısından girmesinin de belirli prosedürleri var ve bunlar er/erbaş kontrolüne bırakılmamış durumlardır. kim kontrol eder, nb. astsb. ya da nb sb. er/erbaş öyle kafasına ziyaretçileri içeri sokamaz. şimdi diyelim ki nb. astsb. bu kıdemli başçavuş. bu adamın içeri gir dediği içeri giriyor diyelim. o zaman bunu albay'a çıtlattığın da emin ol hiçbir er/erbaş bundan dolayı ceza almaz ya da cezayı yaptırıma uğramazlar, soruşturma açılır o elemanların ifadelerine başvururlar en fazla, ki albay salak değildir bu çocukların adları bilinirse konuşmayacaklarını bilir ve onların ifadelerini gizli olarak alır ki bunlar hep standart prosedürdür. ama yine de bunu albay'a çıtlatmadan önce sende emin ol derim, er/erbaş'ın dedikodusu olmadığına emin olmakta fayda var çünkü bu elemanlar dedikodu yapmayı seven insanlar olur genelde.

  • odaminhayaleti  (28.09.13 01:49:30)
askeriyede her şey şahitliktir. sana şahidin var mı diyecekler. götünü sağlama almadan böyle bir şey yapma.

  • bigl0rd  (28.09.13 02:35:28)
o kadınları gördükçe aklıma atatürk geliyo :))) gecemi şenlendirdin kardeş sağolasın.

savaş vs. durumları yoksa gerek yok bence şikayete falan. adam bazı ihtiyaçlarını gideriyor işte. onu yapmasa daha asabi bi insan olacak, sizin için daha kötü. takılsınlar. sen şafağını saymaya devam et. elbet kurtulacaksın.
  • juninho77  (28.09.13 03:35:44)
Köpeğinki can da, başçavuşunki patlıcan mı?

  • compadrito  (28.09.13 06:02:23 ~ 07:32:25)
Herşeyin yeri ve zamanı vardır. madem ihtiyacı var nöbetçi olmadığı günler evinde yapsın. Bu durum müthiş bir güvenlik zaafı oluşturur. Gece fahişe kılığında iki teröristin alaya girdiğini düşünün. Bence yapmanız gereken önce olayın doğruluğundan emin olun sonra uygun bir dille albaya çıtlatın. Bir ihtimal albayın bu durumdan bilgisi vardır da göz yumuyordur. Bunu da üstü kapalı ima ettiğinzde vereceği tepkiden anlarsınız.

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (28.09.13 12:38:24)
dunyanın pisliği +1

albaya çıtlatmadan önce albaydan emin ol. senin gibi mi bakacak olaya yoksa o da çavuşla aynı kafada mı diye?
  • saseskir  (09.08.17 16:38:58)