Macbook pro mu yoksa Öbürküler mi?

hayvani paralar verip macbook pro mu almalı yoksa daha ucuza en üst seviyede başka bi laptop mu almalı?

teşekkürler.

Bilgisayarla ne yapmak istedigine gore degisir. Mesela bilgisayar ile muzik yapiyorsan gozun kapali mbp al derim, veya bilgisayarinla cok vakit geciriyorsan kullanim rahatligi acisindan osx seni ihya edecektir (ozellikle laptopta aluminyum kasanin saglamligi ve multitouch trackpadin verdigi rahatlik vs baya ise yarar). Ama ben pro gamer'im arkadas dersen, daha cok windows uzerinde takilacaksin demektir mesela, cok isabetli olmayabilir.

MacBook pro alirsan turkiyeden alma ancak kesinlikle, veya ucuza getiren birinden al. Ben su an kullandigim unibody mbp yi amerika fiyatindan bulabilmistim (2000$) biraz arastirinca cikiyor.
  • kurukafa  (03.04.09 14:28:30 ~ 14:29:18)
bilgisayari ne icin kullanacaksin? kulndigin ozel bir yazilim var mi(ornegin CAD yazilimlari)? butcen ne kadar? amerika dan gelen tanidigin var mi?
bu sorulari oncelikle cevapla.
6 ay once ben macbook pro aldim ve diger ust seviye laptoplardan bununla kapisabilecek bir bilgisayar yok(belki vaiolar). gereginden fazla para veriyorsun ancak karsiligini fazlasiyla geri aliyorsun. ben tavsiye ederim.
  • thoth  (03.04.09 14:29:08)
ayrica bootcamp sagolsun her turlu windows surumunu yukleyebiliyorsun ve oyunlari fistik gibi calistiriyor. sadece oyunu acmak icin bilgisayari yeniden boot ediyorsun(bastan baslatiyorsun).

  • thoth  (03.04.09 14:30:46)
amerikaya gidecem yazın ordan almayı düşünüyorum. bilgisayarı çok kullanıyorum. genellikle internete gitmek için oyun kültürüm pek yok. ama çok fazla program falan da kasmıyorum. en fazla photoshop.

  • fundamental  (03.04.09 14:40:44 ~ 14:48:08)
o zaman ver heyvani para, edin bir macbook pro, kullan tepe tepe.

  • thoth  (03.04.09 14:47:17)
sadece basit işlemler için kullanıyorsanız niye o kadar para bayılıyorsunuz anlamıyorum.

ayrıca macbook pro, notebook piyasasındaki en üst seviye değildir. macbook pro kullanıp samsung,asus gibi markaların bazı modellerinin özelliklerini gördüklerinde oha diyen arkadaşlarım var. hatta amerika'ya gidecekseniz madem güzel bir şey istiyorsunuz "alienware"'i öneririm. madem ihtiyacınız olmayan bir şey alacaksınız almışken en iyisi olsun.

not: ama mac'in tasarımı zartı zurtu daha iyi diyecek olan arkadaşlara zevkler ve renkler tartışılmaz diyeceğim. alienware bana göre çok daha güzel. =)
  • atrin  (03.04.09 17:05:32 ~ 17:06:42)
macbook al, torununa fln bırak..8 ay boyunca işletim sistemi tek bir kere takılmamış-kitlenmemiş bir cihaz. ötesi yok.!

audi A6 mi alsam yoksa renault megane mı alsam gibi bişey bu. paranız varsa megane alır mısınız?

ben toshiba aldım 3 milyar para verdim. 3 sene sonunda elimde olan yıpranmış bir gövde, ölmüş bir pil, bozuk bir touchpad, temassızlık yapan bir şarj cihazı, aşırı ısınan bir anakart.

apple ile aynı fiyata başka cihaz alan çarpılır :)
  • frtsglm  (04.04.09 00:03:53)