İngiliz aksanı ve ingilizce

genelde ingiliz gruplarını dinliyorum ve onları örnek alıyorum,the kooks,arctic monkeys gibi kendimde o tarz besteler yaptığımda british english aksanıyla söylemek istiyorum lakin çok türk kalıyor aksanım bunu nasıl geliştirebilirim birde genel anlamda ingilizcemi ilerletmek için yöntemler araştırdım; effortless english diye bişeye rastladım detaylı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana bu konularda acaba ?

ben bbc izleyip tekrar ediyordum soylenen her seyi. evde yalnizken. gayet de oldu yani bence. en azindan cevremden o tepkileri aliyorum. (ingiltere'de hic bulunmadim)

kulagin iyiyse kolay oluyor.
  • evreka  (25.09.13 01:45:27)
dinleyip tekrar ederek geliştirebilirsin, tabi kulağın varsa. aksan kulağı herkeste olan bir şey değil. burnumuzun dibindeki+ ana dilimizin bir aksanı olan karadeniz aksanını bile aktörlerin nasıl katlettiğini izliyoruz dizilerde. 20+ sene abd'de yaşayıp hala türk aksanıyla konuşan adamlar gördüm. kulağın yoksa zor yani.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.09.13 01:56:45)
jason statham filmlerini izleyip taklidini yapmaya calis herifin. Londra aksanini kaparsin.

  • march or die  (25.09.13 02:22:29)
ewan mcgregor filmlerini izle.

  • dafaiss  (25.09.13 02:39:35)
librivox diye bir site var. audio book sitesi. ücretsiz ve üyeliksiz.
oradan kitaplar indirip sürekli dinleyebilirsin. aksan kısmı biraz muaallak. deneyip sevdiklerini bulabilirsin.

  • goldentitan  (25.09.13 05:46:36)
effortless english hakkında bilgisi olan yok mu peki ?

  • cöptorbasi  (25.09.13 07:18:52)
hiçbir zaman ingiliz aksanın olmayacak, boşuna uğraşma. doğru telaffuz et yeter.

  • baldur  (25.09.13 07:58:15)
baldur +1

eğer öyle bişey gerçek olsaydı herkes her dili mükemmel bi teleffuzla konuşurdu.
  • take me rufee2  (25.09.13 09:34:36)
temelden başla. biraz yeteneğin varsa imkansız diye bir şey yok. www.bbc.co.uk

  • falafila  (25.09.13 22:02:57)