Paranoyak insanın insana yaklaşması

Merhabalar, anlamsız takıntıların insanı olduğum için konuşmakta zorlandığım bir konu hakkında fikir danışmak istiyorum sizlere.

Geçen hafta çok sık görüşmediğim ama baya yakın bir arkadaşımın doğum günü kutlamasında birisi ile tanıştım. Normalde yeni tanıştığı insanlar ile merhaba merhabadan ileri gidemeyen bir adam olmama rağmen bu insanla inanılmaz bir muhabbet içine girdik. Beraber güldük, geyik yaptık vs vs.
Ve pek bu işlerle içli dışlı olmayan ben o günden beri başka hiç bir şey doğru düzgün düşünemez oldum. Facebookda ortak arkadaşda bir tane resmini buldum salak gibi bakıp bakıp duruyorum.

sıkıntım şu, kız ile ilgili herhangi bir bilgi almak için ortak arkadaşımla iletişime girmem lazım, ona da çekiniyorum. Bunun temel olarak 3 sebebi var:
1. olarak kız ortak arkadaşımın sevgilisinin arkadaşı, benim de o insan ile bunu direkt sorabilecek bir yakınlığım yok.
2.si zaten genelde pek seyrek görüştüğüm arkadaşımın - ve sevgilisinin - " lan adama bak zaten kırk yılda bir görüşüyoruz, onda da ortamda gördüğü ilk kıza yazdı hayvan" deme şansları
3.sü ise biraz daha kişisel ki ben açıkcasısı çirkin bir adamım. Göbekli ve kişisel görüşümce suratı vs vs si de elle tutulur bir adam değilim. Kız ise son zamanlarda gördüğüm en güzel şey bu da ister istemez beni geri çektiriyor.

sizce ne yapmak mantıklı olur? Benim kendi tecrübelerim 2 hafta daha obsesife bağlayıp unutma üstüne kurulu olduğu için bilemiyorum ne yapacağımı.

iş sogumadan devam et hacı. ki m in ne dedigini de siktiret. onu bunu düşünerek kendine zarar verirsin.

  • ground  (18.09.13 17:20:10)
@cliquot düşüncelerimi tamamiyle ifade etmiş. sadece biraz daha cesarete ihtiyacın olabileceğini düşünerek "ekle ve konuş" demek istedim. bir de düzeltmeden geçmeyeceğim:

'2.si zaten genelde pek seyrek görüştüğüm arkadaşımın - ve sevgilisinin - " lan adama bak zaten kırk yılda bir görüşüyoruz, onda da ortamda gördüğü ilk kıza yazdı hayvan" deme şansları'

oradaki "şans" var ya heh işte o "ihtimal" :)
  • desidire  (18.09.13 17:33:11 ~ 17:33:32)
çok "girişken" bir insan değilsin anladığım kadarıyla. dolayısıyla "facebook'tan yürümek" bir yerde tıkanmaya, endişeden dolayı konuşacak bir şey bulamamaya, sonra da unutulmaya kadar gider. gibi geliyor. bana öyle oluyor en azından.

seyrek de görüşsen yakın bir arkadaşınsa gerçekten, biraz ezik bir üslupla ve gözleri belerterek "abi benim çok ilgimi çekti bu kız, bir ara bahaneyle tekrar görüşsek ya be, ne diyon?" gibi yaklaşsan, eğer mümkünse yardım edecektir.

abi ben de çirkin bir adamım. ama bana bunun aksini -en azından 6 aylığına- ispatlayan bir sevgilim oldu. bildiğin yakışıklı hissettim kendimi o dönem. yakışıklılık, güzellik ilk planda işini kolaylaştırıyor sadece. aynı surata 5 dakika bakınca normalleşiyor her insan. çirkinlik etkisi nötr oluyor ve orada muhabbet devreye giriyor. ki frekansınız tutmuş anladığım kadarıyla.

2 hafta daha obsesife bağlayıp unutmak yerine, 2 haftalığına "piçe" bağlayıp tavlamaya çalış ablayı. olmazsa sonraki 2 hafta içmek için bahane bulmuş olur, süre sonunda da unutursun. zaten pek karşılaşma ihtimaliniz de yok.

her şey kendiliğinden ilerliyor bazen. senin sadece bir adım atman yetiyor...

bol şans diliyorum. umarım evlenirsiniz :)
  • qwertyali  (18.09.13 17:59:10)
hiç vakit kaybetme facebook filan ekle iletişime geç.

  • foradream  (18.09.13 18:01:50)
vazgeçmeyin. olursa olur, olmazsa olmaz.

  • nereye bu gidis  (18.09.13 18:35:54)
baba bir şekilde hamlede bulun yahu. saydığın şeyler dediğin gibi gerçekleşse bile ne kaybedersin. mesele içinden geldiği gibi yaşayabilmek. yardır gitsin. olmadı yoluna bakarsın.

  • ssge  (18.09.13 19:04:35)