Kentsel dönüşüm - Ev yıkılması

Arkadaş bahtımı seveyim.

Sevgilim ile bir eve çıktık, mevki güzel içimize sindi bir şekilde hallettik, zorluk, çile vs.

şimdi apartmanda bir avukatlık bürosu var, bu göt tutturdu apartmanı kentsel dönüşüme sokacaz, başvurduk 2-3 ay içinde yıkılcak demeye.

hukukçu kardeşler bir gelsin, bu herifçioğlu istiyor diye öteki kat maliklerinden herhangi birinin istemediği apartman yıkılabilir mi ?

ulan anlamadığım şu, bu apartman İzmir'in Karataş bölgesinde medeniyetin göbeğinde merkezde. yanında sağında solunda apartmanlar dükkanlar vs. var.

Bu apartman tenekedenmiş gibi nasıl löp diye yıkacaklar ?

2-3 binanın arasında hepsi birbirine yapışık.

Üstüne evde çatlak çökük hiç bir bok yok.

Bu ne sikimsonik iştir yahu ?

Ben bu evden yol yakınken çıkayım mı ?
Yaptığım masraf götüme kaçsın mı ?
Okulun ortasında kış vakti evsiz kalmaktan iyidir midir ? midir acaba ?

O öyle birkaç ayda çözülecek bir mevzu değil. Bence rahat bi sene sürer kararın netleşmesi.

  • roket adam  (17.09.13 14:15:09)
bildiğim kadarıyla 2/3 çoğunluk aranmakta böyle durumlarda. tabi iş bu aşamaya gelmeden önce deprem risk raporu gerekli. apartman riskli bulunmaz ise dönüşüm söz konusu olmaz.

  • opium  (17.09.13 14:19:06)
Deprem risk raporunu sormak lazım geliyor demek...

Sorup, şuraya durumu ekleyeceğim arkadaşlar.

Cevaplar için sağ olun.
  • nudistadam  (17.09.13 14:23:10)
Ayni durum bizim apartmanda oldu. Kimse onaylamadi,oturdu yerine. Cogunluk gerekiyor. Anlastigi bir muteahhit var ise cikar durumu soz konusu olabilir. Kentsel donusumu oyle bir yorumluyorlar ki takdire sayan.

  • 70x100  (17.09.13 14:27:31)
oldugu yere yıkıyorlar hıcbır sey olmaz. kordonda bıle yıkılan ve yapılan ıkı apartman arası yenı bınalar var

  • the knight of the apocalypsy  (17.09.13 14:46:13)
mümkünse belediyeye gidip oranın imar planını bir görün. Yol mu geçiyor park mı var aynen ev olarak mı kalacak öğrenmiş olursunuz. Müteahhitle anlaştıysa blöf yapıyordur, panik halinde kandırmak, ikna etmek daha kolay olur insanları.

  • dafaiss  (17.09.13 14:58:51)
mevzu netletşi, ege üni. deprem yönetmeliğine uymuyormuş apartman.

belediye ihbar yapıp yıkabiliyormuş bu durumda.
bakalım ihbar gelsin 2 ay falan süre veriyolarmış..
o sırada taşınacaz artık.

cevaplar için sağolun.
  • nudistadam  (14.10.13 19:57:52)