kıstasım o oldu

öncelikle belirteyim ki hala aşık değilim, benimki başka bir durum. onun yüzünden kadınları kalite bakımından kıyaslar oldum, şöyle ki;

geçtiğimiz yıllarda bir birlikteliğim olmuştu. 3 yaş büyüktü benden. çok güzel bir kadındı, ama konu bu değil. güzellik bir trafik kazasına bakar nihayetinde.

bu kadın hayata bakış açısıyla, düşünce tarzıyla, ilgi alanlarıyla, kadınlığıyla, zevkleriyle, korkularıyla, sokakta, yatakta, mutfakta, kısacası her yerde ve her yönüyle mükemmel bir kadındı. çok şey öğrendim ondan, inkar edemem. hala sözlükte yazdıklarını okurum ara sıra, oha derim gene döktürmüş. gerçekten sözlüğe katkısı olan yazarlardan kendisi.

allah kahretsin ki böyle bir kadın benim hayatıma girdi! neden allah kahretsin ki diyorum? çünkü ondan sonra hayatıma giren bütün kadınlarda ondaki kaliteyi arar oldum. kendisinden sonra; gerek duygusal yakınlaşma yaşadığım kadınlar olsun olsun, gerek cinsel münasebete girdiklerim olsun, ve hatta internette konuştuğum kadınlar dahi kalitesiz gelmeye başladı. her seferinde belki bu, belki bu diyorum ama kimse yanından bile geçemiyor onun. amacım sevgili olmak değil, bu kıyası ortadan kaldıracak kadını arıyorum. pek umudum kalmadı ama neyse.

tekrardan o olsun gibi en ufak bir isteğimde yok. zaten ayrıldıktan sonra bir defa gene geldi ama erkeklik gururu işte, olmaması gerekiyordu ve gereken oldu. ki ben öyle araya soğukluk girdiği zaman kimseyle eskisi gibi olamıyorum kolay kolay.

bu içinde bulunduğum durum ve her seferinde uğradığım hayal kırıklığı artık canımı sıkmaya başladı. belkide onun gibi birisiyle bir daha hiç karşılaşamayacağım, bu ihtimalide düşünüyorum. peki ömür boyu bu böyle mi sürecek? başka bir çözüm yolu yok mudur bu durumu atlatmanın?

ayrıca şunu belirteyim, bu durumu ben kendi içimde ve hiçbir kadını üzmeden, kırmadan yaşıyorum. ve yaşarken kimseyi küçük görmüyorum, ama eksik görüyorum.

oha ya. mesela ben şizofrenmişim, sen benim kişilik bölünmemmişsin falan, bu duyuruyu ben yazmışım? yoksa bu kadar aynı olamaz. benden yaşça büyük, zekasına ve entelektüel birikimine hayran olduğum bir kız. aynen öyleydi kardeşim ya. ondan sonra konuştuğum tüm kızlar dümdüz gerizekalı gibi geliyor gözüme. güzelliğine herkesin hayran olduğu kızlarla konuşuyorum ama sıfır çekim hissediyorum. bir çaresini bulursan bana da bildir yani. bunları söylemeye geldim. kelin ilacı olsa başına sürer.

edit: benimki daha baya taze ama panpa. zamanla atlatırız diye düşünüyorum ya.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (17.09.13 02:21:10 ~ 02:30:09)
sürer mi bilemem ama bu da mecnunluğun bir alt seviyesi işte.
tam bağlayacak kadar ayrıntı hatırlayamıyorum da mecnun leyladan ayrıyken çöllerde hep onu aramış onu düşlemiş, sonra leyla'yı görünce "bu olamaz" demiş ya; o hesap.
sen onu kafanda yücelttikçe onun gibi ya da hatta ölçütlerin ne bilemiyorum ama ondan daha "mükemmel" birini tanısan da "bu olamaz" diyeceksin.
Bilmem anlatabildim mi.
  • dafaiss  (17.09.13 03:03:57)
Sozlukte nicki ne merak ettik.

  • kertenkelebek  (17.09.13 08:32:39)
bazı kriterlere gereğinden fazla değer veriyosun gibi geldi. mesela temiz, iyi niyetli bir kalp entellektüel birikimden çok daha üstün olabilir çoğu zaman.
sen onu gözünde yücelttikçe aslında kendini yüceltiyorsun, çünkü seni sevmiş, birlikte olmuş. o yüzden diğer kızları yanına yakıştıramıyorsun.
yani sonuçta armudun sapı üzümün çöpü minvali seinfeld usülü bir yalnızlığa doğru seğirmektesin bu takıntından ötürü. ki o kız dünyanın en akıllı, en muhteşem kızı bile olsa (hem ilişkiniz yürümemiş) senin takıntın da bir gerçek.
  • kediebesi  (17.09.13 08:58:31)
Daha iyisi her zaman var önemli olan kurulan sistemi bozmaya değecek mi? Yoksa her kavga ayrılık sebebi olur.

Birde gurur olayı var tabi, onu da kaybedeceklerin gözünün önüne gelirse bazen yenebilirsin.

Ben senin yerinde olsam yeni yüzler ararım .
  • EXXE01  (17.09.13 09:02:43)
bu durumu atlatmaya çalışmak yerine tekrar o kadınla birlikte olunuz.

  • nereye bu gidis  (17.09.13 10:20:17)
ohhooo ohho hoo gurur mu? gurur mu? pardon ama iyi ki beraber değilsiniz artık. eğer bahsettiğin kadın gerçekten bahsettiğin gibiyse, gurur yaparak hayatının en büyük hatasını yapmışsın. öyle bir kadın giderse kolay kolay geri gelmez. çünkü gitmeden önce zaten bütün ihtimalleri düşünmüştür ve yine de gitmişse gerçekten gerektiği için gitmiştir. ama geri dönüyorsa hislerine yenik düşmüştür ve GURURUNU hiçe saymıştır. sen şimdi kalkmış bu kadına gurur mu yapıyorsun?

evet, zor bulunur böyle kadınlar. çok sosyal oldukları için oturduğun yerden bulman zor. hele hele internette tanıştığın kadınlardan böyle bir kadın çıkma ihtimali 1000 de 1 dir ve sen bu şansı bi kere bulmuşsun. ve sonra ne yapmıştın? evet gurur. tamam daha bi şey yazmıyorum ya.
  • darrenmania  (20.09.13 20:03:26)
onu sıçarken düşün hacı.

  • ya ben lan neyse  (20.09.13 20:09:12)
kadınlarda da oluyor bu ben de bir süre öyleydim sonra baktım abartan benmişim. iyi kaliteli bir insandı ama herkesi kendi özellikleriyle milletle kıyaslamadan değerlendirmek lazım. kıyas iyi bir şey değil istemsizce yapıyorum desen de isteyerek yapıyosun.

  • kirazıseviyorum  (20.09.13 20:10:17)