Beşiktaşta çalışırken nerede ev tutmalı?

Dostlar yoldaşlar, İzmir'den İstanbula göçme durumu olan bu kardeşinize yardım ediverin.
Şimdi efendim Beşiktaş iskelesi civarında olacak işyerim, evide Beşiktaştan tutayım diye kurcaladım neti, heyhat o ne kiralar öyle, İstanbuluda bilmiyorum, Beylikdüzü taraflarında mis gibi yuvacıklar yarı fiyatına, ters istikametteki Kartalda öyle, ama ulaşım nasıldır mantıklı olur mu bilemedim? Maltepe tarafıda keza güzel görünüyor, yani işin aslı 700-800 tl civarı bodrum katı olmayan yani binalarda barınmak istiyor bu bünye, nereler uygundur?

o saydığın yerlerden beşiktaş'a ulaşmaya çalışacağına git vapurda kal daha iyi.

ek: üsküdar iyidir. orayı dene.
  • devilred  (06.09.13 00:46:15 ~ 00:54:52)
müdür istanbulu bilmediği çok belli.beşiktaş-beylikdüzü,izmir ayvalık gibi.oldukça uzak birbirlerine.

sen şişli,kadıköy civarından bak ev.kadıköyde pahalı olabilir biraz ama şişli bomontide yeni yapılan evler var.tek otobüs ile beşiktaş iskele tarafına ulaşabilirsin.
  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (06.09.13 00:48:20)
bir izmirli olarak söylüyorum üsküdar, çiçekçi civarına bak. motorla geçersin 5 dakikada. yeni bina diye de kasma.

  • tepedeki psychedelic adam  (06.09.13 00:48:24 ~ 00:49:15)
hop dur! ne beylikdüzüsü abi. gelince göreceksin beylikdüzü ebesinin nikahında. maltepe daha mantıklı ama o da uzak, karşıya gitmene gerek yok. osmanbey'de falan bulabilirsin o fiyata sanırım. ya da karşıda kadıköyde falan belki biraz zorlanırsa bulunur ama kadıköy pahalıdır genelde.

çok öneremesem de çeliktepe falan var, hemen 4.leventte ama kiraları daha ucuz ve o aralıkta evler bulabilirsin çeliktepe'de. belki sarıyer tarafı da olabilir.
  • nodrap  (06.09.13 00:48:35)
istanbulda yaşayan insanın birincil problemi ile yüzleşmişsiniz. ya çok para verip merkezde yaşayacaksınız ya da az para için her gün bir sürü zaman kaybetmeyi, kalabalıkta metrobüste trafikte binbir badire atlatarak evden işe işten eve mekik dokumayı göze alacaksınız.

ara seçenekler mevcut ama istanbulda sınırlar çok keskin çizilmiştir. kira ucuzlayınca bir yerden kesin pörtler. ev kötüdür. ev kötü değilse mahalle, insanlar kötüdür. öyle de değilse yeri sapadır. bunları göz önünde bulundurarak elmadağ, kurtuluş, okmeydanı, gülbağ gibi yarı varoş yarı şehir merkezi yerlere bakabilirsiniz. ortası bu ne yazık ki. he bir seçenek daha var o da anadolu yakası. anadolu yakasında özellikle de üsküdar'da sahilden bağlarbaşına kadar olan kısımda görece uygun fiyatlı ve çok kötü olmayan evler var. fıstıkağacı bülbülderesi civarları falan özellikle. merkezdeki sakallı kitleye denk gelmedikçe insanlar da fena değiller. ortalama türk mahallesi. oralara bakılabilir. fıstıkağacı'ndayken evden beşiktaşa yarım saatte gidiyordum.
  • mistreated  (06.09.13 00:50:53 ~ 00:52:10)
Üsküdar

  • sadegazoz  (06.09.13 01:31:02)
üsküdar demeye gelmiştim ben de. hem trafik sıkıntısı çekmezsiniz hem de her gün deniz yolculuğu yapmış olursunuz.

  • supergirl  (06.09.13 01:45:19)
İyi hoş demişsiniz de kışın nasıl oluyor bu motorla karşıya geçme? Rüzgar,lodos, kar vs olunca nasıl gidilecek işe ?
(Acemi istanbullu olarak soruyorum )

  • Absinthe75c  (06.09.13 07:08:02)
yok ya sorun olmuyo kışın da zaten gerçek anlamda 5 dk sürüyo üsküdar-beşiktaş arası. nadir iptal oluyo motor seferleri. onda da alternatif yollar bulursun.

beşiktaş ta ya biriyle tutacaksın evi ya da şişli-kurtuluş taraflarında tek çıkacaksın.
  • akşemsettin  (06.09.13 09:24:11)
Fulya-şişli taraflarına da bir bak mderim en azından çok daha yakın hatta yazları yürüyebilirsin bile...

  • porn star  (06.09.13 11:42:16)
bak ne buldum!

eksiduyu.ru
  • mkrn  (06.09.13 12:08:01)