viyana - prag - budapeşte

merhabalar. bizim ekteki gibi bir tur programımız var. genelde şehirlerin merkezine yakın otellerimiz. bize serbest günlerimiz için bir gezi planı yapabilecek olan var mı ? Ya da turun ekstra ücret aldığı gezilerden hangilerine gitmemizi önerirsiniz? şimdiden teşekkürler.

taze geldim ben bu turdan, ezstergom visegrad szentendre ve karlovy vary'ye gittik tursuz. bratislava'ya ister istemez turla gitmek zorundasın zira yol ortasında bir yerlerde bırakıyorlar. otostoptan başka şansın yok şehire ulaşmak için. tekne turunu gittiiğin şehirlerde ayarlayabilirsin kıyılardaki turist infolara falan sorarak.

karlovy vary'ye student agency'nin otobüsleri gidiyor baya rahat wifili falan 2 saatte. florenc otogarından. bi milyon kat falan ucuza geliyor kendin gidince. karlovy vary'ye gelince de bir turist info sor, yakınlarda var hemen baya anlatıyorlar gezilecek yerleri free map falan var.

şunu takip ettik bir de budapeştedeki olaylar için. ulaşım fiyatları %50 falan artmıştı sanırım ama geri kalan bilgiler güncel. szentendreden tekneye binip gittik budapeşteye deniz kıyısına in direkt bulursun onarı da. 1.5 saat falan sanırım o da.

www.tripadvisor.com

bir şey daha pragda sabaha kadar tren varmış 2. gece anladık durumu, tramvayların gece numaraları farklı. mesela gündüz 9 gidiyorken 12den sonra 58 gidiyor aynı yerlere.

önereceğim aktiviteler ise;

pragda bisiklet kiralamak okolo diye bir yer vardı sanırım turst infoya sorsan bulurlar. 4 saat 25 liraya geliyor ve çok çok zevkli.

budapeşte sıkıcı ve boş geldi bana ancak barlarda falan takılınabilir.

viyanada haus der musik çok iyi bir müzemsi galerimsi yer. klasik müzik ilginiz varsa gidiniz.

edit: o viyana filarmoninin dedikleri konse aslında viyana filarmoninin değil onlar sezonu kapatmış durumdalar web sitelerine bakarsanız görebilirsiniz. geri kalan geceler de bana çok paketlenmiş tüketime hazır aptal turizm gibi geldiği için gitmedim.
  • niyebilmiyoruz  (30.08.13 20:24:15)