Üzmeyecek bir bahane lazım

Bundan 1.5 ay önce falan bir kızla yazışmaya başladık. Gayet hoş sohbet bir şekilde ilerliyordu, hemen her gün hal hatır sorar bir muhabbet açardık öyle.. Ama hiç sevgili olayına girmedik. Canım, cicim falan diye hitap ediyorduk ama arkadaşça.. Sonra bir gün görüşmek istedi, okey dedim. Bir yerde oturup çay kahve içtik, yine her zamanki konularda muhabbet ettik, sonrasında evlere ayrıldık. O buluşma yine bende öyle daha derin bir ilişkiye girme gibi bir istek yaratmadı açıkçası. Buluşmanın ertesi birkaç günü benim bir takım işlerim vardı ve fazla yazışma fırsatı bulamadım. Ama daha öncesinde de iletişim kopukluğu yaşadığımız oluyordu. Devamında da her zaman nasılsam öyle konuşmaya devam ettim. Ama kıza bi haller oldu. Hiç trip atmazdı, trip atmaya başladı. Duygusal olarak bir şeyler ima etmeye çalıştı, hatta etti. Konuyu bir şekilde sevgiliğe bağlamaya çalıştı kısaca. Ben de sürekli kulak ardı edince hep trip ve bozuk atmalar falan.. En son bugün patladı. Neyse anlatmaktan yoruldum. Kısaca kız bana karşı bir şeyler hissediyor ve daha fazla üzülmemek için ya sevgili olacağız ya da bir daha hiç konuşmayacağız diyor. Eğer olmazsak da üzüleceğini belli etti ama.
Çok iyi bir kız, güzel bence. Ama devamlılığı olmayacak biliyorum. 1 2 ay gönül eğlendirip ortada bırakmak istemiyorum. Bir yandan da bu yüzden istemiyorum aslında. Üzülmesini de istemiyorum. Öyle bir bahane olmalı ki "Sırf başından savmak için, üzmemek için bahane uyduruyor" diye düşünmesin. Kafasından beni tamamen silsin ve umrunda olmayayım. Nasıl bir bahane olabilir bu?

@kullanicadi öyle söylersem bahane diye düşünecektir. Klasik laflar bunlar çünkü

  • mountaincat  (20.08.13 20:57:00)
bunun üzmeyen bir yolu yok, seninle sevgili olmak istiyor olamazsa üzülecek.en mantıklısı dürüst olmak, seninle konuşmaktan keyif alıyorum ancak sana aşık değilim, ben aşık olmadığım halde seninle sevgili olmam ikiyüzlülük olur, ister istemez hissedersin bendeki soğukluğu, böyle sevdiğin kadar sevilmeyeceğin bir ilişkiyi haketmiyorsun, kimse hak etmez. falan diye açıkla işte.

  • alice practice  (20.08.13 20:58:17)
kısacık olan insan ömründe seni seven insanlarla bir şeyler yaşamayı düşünmelisin. hatayı baştan yapmışsın. onun sana karşı boş olmadığını bildiğin hâlde, onunla buluştuysan, bu umut vermek demektir. dene, olursa olur, olmazsa olmaz.

  • hohoya  (20.08.13 21:00:06 ~ 21:39:40)
erkeklerden hoşlanıyorum demen en kestirme yol sanırım

  • 726490  (20.08.13 21:02:08)
@hohoya böyle olacağını tahmin etmemiştim

  • mountaincat  (20.08.13 21:03:31)
Yok öyle bir dünya.

Direk damardan acıyı zerkediceksin. Birazda küfür yiyeceksin. Anca oyle
  • efrasiyab87  (20.08.13 21:11:16)
Ümit falan vermedim, her sohbet ettiğimiz insana ümit mi vermiş oluyoruz?

  • mountaincat  (20.08.13 21:34:56)
Bir başkası olduğunu söylemek mi kırmadan söylemek oluyor? En çok üzüleceği şey bu olur herhalde.

  • mountaincat  (20.08.13 21:47:44)
şu an bir ilişkiye hazır hissetmiyorum, seni üzerim, işte ne biliyim bu minvalde klişe şeyler.

her ayrılık argümanı bir noktada klişe ve üzücü zaten. yapacak bir şey yok.
  • inawen  (20.08.13 21:54:22)
eski eşim/sevgilimin hamile olduğunu yeni öğrendim, benden saklıyormuş... diyebilirsin.

  • dafaiss  (21.08.13 00:32:58)
bu tarz durumlar da hep sevenin yanında olurum. Çünkü üzülmek çok kötü bir şey yakın zamanda tattım bu duyguyu. Bence kızın durumuda biraz heves gibi bir şey. Takıl biraz bakalım ne olacak. Belki de o bırakır seni.

  • pomaks  (21.08.13 02:10:16)