Başbakana "Memur Bey" diye hitap etmek

Bir vatandaş olarak bu şekilde hitap etmem suç mudur- yok daha neler-? Ya da sorusturma veya gozaltina sebep olabilir mi ?

"hayl recep tayyip erdogan" demesem olmazdi.

@evrenos gazi, amir memur olmuyor mu? devlet memuru degil mi?

  • gadanallah  (19.08.13 13:53:18)
amirim diye hitap etmek lazım. ya da kendisi diyo ya ben sizin hizmetkarınızım diye. hizmetkarım da denebilir.

  • rentts  (19.08.13 14:00:27)
memur olsun ya da olmasın, başbakana ve bakanlara yalnız başbakan ve bakan diye hitabedilmesini düzenleyen bir suç ya da kabahat tanımı yok, şeref ve haysiyeti zedeleyen, hakaret niteliği taşıyan bir söz de değil 'memur bey' yani başbakan memur olmasa dahi, ki memurdur, yalnızca yanlış bir hitap olurdu, suç ya da kabahat olmayan bir şey için soruşturma olmaz hukuk devletinde.

not: memur mu değil mi tam bilemedim şimdi, atanmış değil seçilmiş görevliler, memur oluyor yine de bildiğim kadarıyla.vali nasıl memursa belediye başkanı ve ya muhtar da memurdur, kamu çalışanıdır, devletten maaş alır diyebiliyorsak başbakan da memurdur.
  • alice practice  (19.08.13 14:00:35 ~ 14:01:59)
yahu adama "tayyip bey", "beyefendi" falan desen bile gözaltına alabilirler "sayın başbakanım" demedin diye. bırak ehliyet soran trafik polisi gibi memur bey demeyi.

  • kibritsuyu  (19.08.13 14:40:52 ~ 14:41:18)
memur zaten. Niye olsun ki?
Not: normal şartlar altında.

  • dafaiss  (19.08.13 14:43:01)