nereden geliyor bu bronzlaşma merakı?

kadınların beyaz tenli olmayı sevmemelerinin nedeni tam olarak ne acaba? ben kadında a4 severim şahsen. böyle vurdun mu elinin izi çıkacak asdsakjda

şimdi kadınlar erkeklerin peynir gibi vücut sevmediğini mi zannediyorlar? hadi tatil yerlerinde neyse, iz olmasın falan diye istemezeler tamam anlarımda, alakasız yerlerde vücudunun peynir gibi bembeyaz olmasından şikayet eden kadınlar görüyorum ve garip geliyor bana çünkü baya yakışıyor ve çekici kılıyor bazılarını beyaz ten.

herkes yapiyor diye bok sanma durumu iste.

  • serabetan  (17.08.13 00:43:13)
bronz ten candir da ondan. beyaz ne ya ölü gibi

  • yarey  (17.08.13 00:46:44)
benim sebeplerim:

- bi yara falan oldugu zaman, cok göze batiyor, iz kalma olasiligi yüksek oluyor.
- kiyafet alirken renklerine dikkat etmem gerek, öyle her renkten kiyafet giyemiyorum. tabii bu benim sorunum, ben yakistiramiyorum. örnek olarak: beyaz rengi cok severim, ama giyince hic de güzel durmuyor..
- yaz geldigi zaman herkes bol sütlü kahve olurken, ben kizariyorum ve tekrar beyaza dönüyorum. özellikle kizarma kismi fena.
- günes cildimde farkli etkiler yaratabiliyor. hassas cünkü.
- yorgun düstügümde, hastalandigimda hayalet gibi oluyorum, göz altlarim cöktügünde x3 gibi gözüküyor esmer tenlilere göre. hic hos degil.

benim simdilik aklima gelenler bunlar. ama kisiye göre degisir sanirsam.
  • dilaraa  (17.08.13 00:47:34)
abartılmadığı sürece bronz ten çok daha seksi ve sağlıklı gözüküyor.

ayrıca bikini tan line'ı aklımı almaya yeter benim.
  • [silinmiş]  (17.08.13 00:50:18)
bembeyaz olamadığım için -genetik işte naparsın- bari biraz bronz olayım dediğim oluyor. yoksa nicole kidman gibi olmak isterdi gönül.

  • hoppala  (17.08.13 01:14:22)
valla benim arkadaşlarımda da hep "beyaz tenli kalalım! 50 koruma faktörüm nerede?!" düşüncesi ve sözü var. yanmak isteyen çok az arkadaşım var ve onlar da hafif bronzluğu tercih ediyorlar, onun dışında çoğu 50 faktör ve parasol ve/veya kocaman hasır şapkalarla dolaşıyorlar.

ben kendi açımdan neden sevdiğimi ve sevmediğimi söyleyeyim. kumral, yeşil ela gözlü, beyaz tenliyim. (yiğit özgürsel seks hikayeleri gibi oldu :) )

bronzluk tatlı ve sevimli duruyor, saçlarım da turunculaşıyor yanınca, iyice sevimli duruyor, gözlerim açığa çıkıyor falan. millet yanağımı sıkıp duruyor ondan sonra :( (30 yaşıma geldim de)

ama güneş yüzünden çok lekelenebiliyorum, çillenebiliyorum, çil sorun değil ama kalıcı ve büyük lekeler sorun, ayrıca gerçekten de cilt çok yaşlanıyor aşırı bronzlaşayım dersen.

beyaz teni de seviyorum, çünkü vintage bir makyajla hoş duruyor: kalın çekilmiş eyeliner, siyah maskara, kırmızı ruj, beyaz ten, çok hoş bir görüntü oluyor, hem pratik, hem şık, hem zarif, hem sade, hafiften de dita von teese havası, tamamdır!

ama beyaz tende de her türlü yara, sivilce izi, feci derecede belli oluyor. geçenlerde temizlik yaparken merdivene bacağımız geçirdim, sonuç: scarfacesel boydan boya bir yara! bembeyaz bacakta kıpkırmızı bir yara izi, scarleg oldum resmen! işte o zaman da çok kötü duruyor.

kararında bir bronzluk ya da güneş alarak ancak yüksek koruma faktörüyle gezme en iyisi, çünkü güneşe de ihtiyacımız var. ama bunun sonu marsık gibi yanmaksa, ben almayayım, kalsın. sosyetik güzellerimiz, bir on sene sonra 30 yaş fazla gösterecekler misal. öyle olmaktansa teleme peyniri olmayı tercih ederim. ya da benim durumumda vampir olmayı, zira şu anda göz altlarım da mor bayağı aslında.
  • pasp  (17.08.13 01:40:38)