İlk İşinizi Nasıl Buldunuz?

İyi üniversite. Not ortalamanız yüksek değil.

a) babamın çevresi geniştir. o buldu.
b) annemin çevresi geniştir. o buldu.
c) babamın ofisi vardı, orada başladım.
d) annemin ofisi vardı, orada başladım.
e) akrabam buldu.
f) arkadaş buldu.
g) şanslıydım, ilk görüşmemde şak diye buldum.
h) deneyimsiz olduğum için hep reddedildim. 1 sene sonra zar zor buldum.
i) "para vermenize gerek yok, yol yemek yeter tecrübe yeter" dedim alındım.
j) iş aramak kastırınca kpss'ye kamu personeli oldum.
k) iş aramak kastırınca ales'e girip arş.gör. oldum.
l) yırtık biriyim, ikna gücümü kullandım,yılmadım,buldum.
m) babamın maddi durumu iyi, şu an yurtdışında akademisyenim.
n) babamın maddi durumu iyi, hobimi freelance iş olarak yapıyorum.
p)kariyer net ve muadili sitelerden buldum.

Cevaplarsanız sevinirim.

arkadaş çevresi

  • cedric tweedledee  (14.08.13 16:15:19)
a

  • daphne84  (14.08.13 16:15:52)
o) ortalamam 3.98/4.00, sınavlarına ve mülakatlarına girdim, kazandım.

ben de okul birincisiydim, alala.
  • [silinmiş]  (14.08.13 16:16:05 ~ 16:22:37)
h ve l biraz. 3-4 yerle görüştüm sonuncusuna alındım. her birinden sonra kendimi daha da geliştirdim, "neyi beğenmemiş olabilirler" diye diye eksikleri kapadım.

  • hjarteblod  (14.08.13 16:16:22 ~ 16:29:20)
L.

  • roket adam  (14.08.13 16:17:54)
fakülte birincisiydim, doğrudan teklif geldi kabul ettim.
ikinci ve üçüncüyü de doğrudan kendim buldum, hiç kimseye ihtiyacım olmadı.

  • vejeteryanvampir  (14.08.13 16:19:59)
p

  • long live rock n roll  (14.08.13 16:21:13)
Sırf bala göte bayan arıyorlardı :) son çaremdi çağırdılar, sordular biz bayan arıyorduk, bana arkadaşım önerdi burayı haberim yoktu demiştim, 6. yılım.
Bu arada grafikerim..

  • redeath  (14.08.13 16:21:20)
f) ama tam öyle degil. öyle cok yakin olmadigim sinif arkadasim yetenekli oldugumu dusunup(ayni proje grubundaydik) erkek arkadasinin calistigi sirkete beni önermis. Sonra mulakat, staj falan ancak oldu.

  • natnan  (14.08.13 16:24:31 ~ 16:24:52)
g. 2. görüşmeydi, ilkini ben beğenmemiştim. gerçi sonradan eleman alırken tek kriterlerinin "bilgisayar bilsin yeter" olduğunu anladım.

  • inugard  (14.08.13 16:40:58)
kpss ile. devletcilik vsr bende. fakat sınavdı atamaydı 1 sene bekledik.

  • mrthany  (14.08.13 16:47:46)
p

  • esek sipasi  (14.08.13 16:51:37)
p

  • inawen  (14.08.13 17:08:22)
p)kariyer net ve muadili sitelerden buldum.

askerlik çok önemli bir de.
  • sttc  (14.08.13 20:40:00)
i ama tam i değil. üniversitedeki bölümümden tamamen alakasız bir işe başlayacağım için para almadan çalışmaya başladım. 4-5 ay kadar sonra ordan yaptığım bağlantılarla ilk 'paralı' işimi buldum.

  • senzafine  (15.08.13 01:23:33)