şeytan üçgeni

ben, servisteki usta, ve patron. üçgen bu

2 gün evvel mal kuzenim motosikletimi duvara çarptı. ben ellerimi bıraktığımda düz giderdim, kazadan sonra ellerimi bıraktığımda motor sağa yatıyordu hafif.

bugün servise götürdüm. servisteki usta patronun oğlu. yani babası satışa, oğlu servise bakıyor.

arkadaşlarım kaza yaptığını söyleme deyince içime sinmedi. sonradan anlarsa(ki büyük ihtimal anlar gibime geldiği için), açık açık söyledim. sonra söküp baktılar, millerin biri yamulmuş. tornacıya gönderdiler, ucu yamulduğu için yapılamadı. sonra servisteki eleman, 'sen babama kaza olduğunu söyleme, garantiden yararlanalım' dedi. bende olur dedim.

sonra büroya gittik. elaman babasına, 'baba bu arkadaşın motorunun millerinde sorun var değişmesi lazım dedi'. babası da tamam sipariş verelim gelsin dedi. sonra kaza mı var mı diye sordu, oğlu da yok dedi.

ayrıca bürodayken imza falan demişti babası garanti için, tamam dedim. sonra ben bürodan çıktım tamirhaneye motoru almaya gittim. 10 dk sonra tekrardan büroya döndüm, o sırada oğlan kapının önündeydi zaten, şu imza işini halledelim dedim, oda gerek yok imzaya ben halledicem dedi, bende iyi dedim bastım gittim. sonradan bu imza olayını sordum birisine, normal bir şey bu, onlar fabrikayla hallederler merak etme dedi.

bu pencereden bakınca oğlu benim için babasını kazıklıyor. ama neden? sonradan işçilik parasını fazla alıp, fazlasını cebe mi atacak acaba? bu işin sonunda biri birine geçirecek ama kim kime geçirecek merak ediyorum. inşallah ikisi bir olup bana geçirmezler asadhskjdhaj

Oğlan farkında olarak, baba farkında olmadan dağıtıcı firmaya geçiriyorlar.

  • cakabo  (13.08.13 19:10:49)
@cakabo iyide ben babasının oğlu değilim. neden bana böyle bir iyilik yaptı onu anlamadım.

edit: yani şöyle, babasına kaza var deseydi gene bu parça gelecekti ve benden çıkacaktı parası, şimdi çıkmayacak dedi.
  • eyyor  (13.08.13 19:16:32 ~ 19:23:47)
Bence "akillilik" edip kaza yapmadigini soylemek yerine dogruyu acikca soylediginden bir de adama giren cikan olmadigindan isini halletmeye calismis.

  • polkaf  (13.08.13 22:22:08)