bir garip çiftleşme

dişi köpeklerin erkek köpekler gibi çiftleşme hareketi yapmasının nedeni ne olabilir? daha öncede görmüştüm, bugünde gördüm. pozisyon normal, hareketler normal, gidip gelmeler normal, kısaca her şey normal ama garip olan tek şey dişi köpek üstte, erkek alttaydı. ikisi de ergenlik çağını çoktan geçmiş köpeklerdi. telefon taşımadığım içinde görüntüyü çekemedim.

ikinci sorum, bende kangal var(erkek). devasal, saldırgan bi şey. zar zor orjinal kriterlere uygun bi dişi buldum çiftleştirmek için. benimki yabani olduğu için dişiyi bizimkinin ayağına getirmek zorunda kaldık tabi. ve dişinin beraberinde birde erkek alman kurdu geldi. askeriyenin köpekleri bunlar, komutan alman kurdunun benim kangalı görünce ne yapacağını merak ettiği için getirdi sadece. neyse benim köpek dişiyi çiftleşmesi için yanına getirince dövmeye kalktı, gitti erkek alman kurduna hallendi. zaten ben huyunu bildiğim için tetikte bekliyordum saldırınca hemen araya girip ayırdım tabi, yani hasar yok. benim kangal acayip zekidir, düşmanı önce yanına çeker sonra birden saldırır, dişiye de aynen öyle yaptı. sonra ben aynı şekilde alman kurduna da saldıracak zannettim ama baktım biraz koklaştıktan sonra altına aldı onu çiftleşmeye çalıştı.

kızı mı beğenmedi acaba? baya da güzeldi valla, tam kendisine layık. görüyonuz di mi ayağına kadar dişi götürüyoruz, o gidip elin erkek alman kurduna yavşıyo.

köpeklerde çiftleşme hareketi çoğunlukla çiftleşme değildir. o üzerine çıkıp ileri geri yapılan hareket kendini üstün gösterme çabasıdır. yani "burada patron benim" demeye getirir. diğeri buna izin vermezse onun üstünlüğünü kabul etmiyor demektir. dişi üstünlüğünü belirtmek istemiş, seninki de ona saldırarak karşılık vermiş, sonra kurda gitmiş üstünlük taslamış. tabi köpeğin eşcinsel de olabilir ama en azından dişinin hareketi ve aldığı karşılık yukarıdaki gibi açıklanabilir.

  • r_u_h  (12.08.13 02:10:54)
@r_u_h olayları karıştırmışsın ama neyse.

  • eyyor  (12.08.13 02:27:06)
ilk durumda üstünlük var. böyle mi ha böyle mi, iyi mi ha güzel mi tavrı seziyorum ben öyle yaptıklarında. erkeği yıldırmak, sindirmek için.
ikinci olayda da belki dişi kangal tam olarak kızanda değildi, o zaman anlaşamayabilir, ayrıca dişi rahat değildiyse erkek atar yapabilir. diğer köpeklerde değil ama kangallarda ben de gördüm. alman kurduyla ilişkisi de yine üstünlük.

  • kediebesi  (12.08.13 02:34:37)
@kediebesi dişi gayet rahattı ve kızandaydı sorun orada zaten.

  • eyyor  (12.08.13 02:39:29)
o zaman seninkinin sosyal becerileri epey düşük :D başka hayvanlarla çok bir araya gelmediyse normal bir durum. bazı şeyler çok içgüdüsel evet ama bazı şeyler de öğrenilmiş beceri.

  • kediebesi  (12.08.13 02:45:01 ~ 02:46:34)