Dota 2 creep deny ve last hit

2 sorum var:
1. oyuna 1 ay önce başladım ve support olarak oynadığımda lane'in hemen altında neutral creep kampına 45. saniye saldırıp onları çağırarak kendi creeplerimin bir kaçını öldürebiliyorum ama geri kalanların sağlıkları yarım oluyor ve deny yapılamayınca rakip için daha rahat oluyor. Kendi creeplerimin tamamını nasıl öldürtebilirim?
2. Bi' de pro maçlarda gördüğüm kadarıyla bazı oyuncular attack animasyonunu birçok kez yapıyor yani fake atıyor gibi oluyor creepin sağlık çok düşünce vurup last hit alıyor bunu nasıl yapıyorlar?
Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

dakika başı stack yaparsın mesela 30. saniyede ilk nc çıkar.55. saniyede onlara bi tane vurup kendini kovalatırsın 1. dakikanın başında yerleri boş olduğu için yenileri çıkar.sonraki creep dalgasına çekersen hepsini yok edebilirsin.çünkü iki dalga nc doğmuş olacak onların yerinde.

ama iyi düşünmek lazım zaten nuker tipler varsa altta takım arkadaşın tek başına çok dayanamayacak bi herosu varsa kuleyi erken verme ihtimalin de var.

bana kalırsa her waveden 1-2 tane tırtıklamak yeterlidir.hiç çin işlerine girme.

ekle steamdan göstereyim koş
  • aşksız prens  (11.08.13 21:56:23 ~ 21:57:09)
1.si için neutral creep kampını stacklemen gerekiyo. bunun için de 52-53.cü saniyelerde kampa saldırıp kaçman gerekiyo. bi kamp yerinde iki tane nc kampı oluyo ve kendi creeplerini oraya çektiğin zaman genelde hepsi ölür. ama hepsi ölmese de sorun değil. canı yarılanan creepler de deny kadar olmasa da işe yarar. koridorun itilmesi yavaşlar en azından yani.

2.si de şöyle oluyo; sağ tıkla atak yaptığın zaman hero ile, default olarak s tuşunda bulunan dur komutunu veriyosun ve hero vurmadan iptal oluyo atağın. aynı anda arka arkaya sürekli s ve sağ tık yaparsan da dediğin gibi oluyo ve creep in canı çok azaldığında sürekli verdiğin komutları sağ tık ile bitirip last hit'i başarıyla gerçekleştirmiş oluyosun.

umarım anlatabilmişimdir :)
  • tunachu  (11.08.13 21:56:52)
diger vatandaslara ek olarak auto attack'i optionsdan kapatmani oneririm. cok daha rahat last hit yapiliyor.

  • mattiadestro  (11.08.13 23:01:58)