Ucak Degistirme Saatleri

13:35'de havaalanina varan bir ucaktan, 14:15'te kalkan bir ucaga yetisebilir miyim? Bekleme zamanlari falan derken yetisemem gibi geldi. Boyle durumlarda araya ne kadar zaman koymak makuldur?

kontuarlar uçağın kalkış zamanından yarım saat önce kapanabilir, bunu tam olarak öğrenin derim ben. yetişememe ihtimaliniz yüksek.

  • demcan  (18.03.09 17:45:07)
ikisi de yurtiçi seferse biraz zor da olsa yetişebilirsin, online check-in yaptırman şart tabi.
ayrıca havayolu standart olarak böyle satıyorsa, yetişebileceksindir muhakkak.
yurtdışı ise hiç kasma mümkün değil.
  • 0 5 ucu olan adam  (18.03.09 17:46:02)
havayolu sirketleri iki ucus arasina minimum 40 dk. koyuyorlar. seninki de tam sinir olmus. ayni sirketin 14:15'ten sonraki ilk ucusuna bak, cok gec degilse riske atilabilir.

  • layouter  (18.03.09 17:50:23)
sen yetisirsin de valiz/bagaj yetisir mi o var.

  • fdegir  (18.03.09 17:52:41)
yetisemezsin kasma bosuna.

  • esreverdaer  (18.03.09 18:21:21)
50 dakikalık ara olduğu durumlarda insanüstü performansla yetişiliyor ama bu olay iki kere başıma geldi, birinde valiz bir gün sonra geldi, birinde de kaybettiler parasını verdiler.
imkan varsa ve bekleme süresi absürd değilse bir sonraki uçağa kaymakta fayda var.

  • papado  (18.03.09 18:33:00)
50 dakka ara varken bile ben tirsmistim ama ucak rotar yapti filan zaten gayet de yetistim. aktarma yapilan yerde tekrardan boarding pass almam da gerekiyordu üstelik, buna ragmen yetisirsin sorun olmaz diyip duruyorlardı kime sorsam. 60-75 dak filan ara en ideali olur sanırım.

  • maersk  (18.03.09 19:02:02)