sulamazsak ağaca yazık günah, sularsak karıncalara yazık günah

bahçenizde ağaçlar var diyelim ya da çiçekler her neyse. susamışlar su istiyorlar. ama dibinde de karıncalar yuva yapmış. sulamazsak ağaç kuruyacak, sularsak karıncalar ölecek yuvaları telef olacak. bu durumda ne yaparsınız? nihat hatipoğlu'na giden olursa şunu bi sorsun sevabına asadhsdhka

@hayir anlatamadim ki sana
tamamda arkadaşım yuva çamur doluyor, tıkanıyor. sonra bi daha uğraşıp yapıyolar, bi daha, bi daha, her seferinde hayvanlara eziyet olmuyor mu? yani kış için yiyecek mi toplayacak bu hayvan yoksa her hafta inşaatla mı uğraşıcak? ayrıca hiç zarar görmediğine de inanmıyorum yuvanın, illaki oluyordur bi şeyler.

  • eyyor  (06.08.13 22:15:54)
kardeş bence sen yürüme çünkü her yürüdüğünde milyonlarca mikroorganizmayı ezip öldürüyorsun. o daha büyük günah

  • i ve been mistreated  (06.08.13 22:16:02)
@i ve been mistreated
laf söyledi balkabağı

  • eyyor  (06.08.13 22:17:52)
yağmur denen bişey var. onlar için daha büyük sorun.

ama karıncalar bunların üstesinden gelmeyi biliyorlar. su boşaltım tünelleri ve hava odaları kuruyorlar. bazı karınca türleri su altında hava keseciği içinde yaşayabiliyorlar. oksijeni çok az kullanıyorlar, hava keseciği içinde haftalarca kalabilirlermiş. ama yoğun bir yağmurda boğulanlar da olabilir tabii.
  • ermanen  (06.08.13 22:22:17)
O gördüğünüz karıncalar buzdağının üstüne yağan kar tanesi. Tüm ağaç onların ne kökü.

  • herospower  (06.08.13 22:31:05)
ben olsam sulardım. karınca başka bi yere gidebilir ama bitkilerin böyle bi şansı yok.

  • elorelia  (06.08.13 22:43:50)
ne güzel böyle düşünenler var halen :)

yardımcı olamadım ama sen bir çaresini bulursun eminim, her ikisine de zarar vermeden...
  • puc  (06.08.13 22:51:19)
birini öldür, diğerleri onun cenaze işleriyle uğraşırken dikkatli bi biçimde sularsın, bişey olmaz böylece.
Şırınga falan kullan, yavaşça sık suyu işte.

  • dafaiss  (06.08.13 23:11:08)
Hortumun ucuna parmağı koy, suyu aç ve havaya doğru tut. Su yağmur gibi geri dönüp yağsın damla damla. Evet evet hem eğlenceli de olur.

  • scaramuccia  (06.08.13 23:21:23)
Lutfen karincilari incitmeyin :(

  • lord  (06.08.13 23:21:24)
cosmicstring'in dediği gibi. Direk ağacın dibini göl edercesine sularsan tabi karıncalar etkilenir. 1-2 metre etrafını sula daire şeklinde mesela, ağaç yine alacağını alır.

  • inugard  (06.08.13 23:34:40)
yağmur başka bi şey arkadaşlar. yağmurun mevsimi ayrıdır. karıncalarda o mevsimde zaten yuvalarının ağzını kapatır. ama benim dediğim olay evlerine yemek götürürken, bütün kapı cam pencere açıkken...

  • eyyor  (07.08.13 01:55:58)
Ne içiyorsunuz bilmiyorum ama aynından bende istiyorum. Ağacı da sulayın şöyleki bir gun hiç su içmeden durabilirsen tamam ağacı sulama o halde yok duramıyorsa bu sıcakta ağaç güneşin altında. Bir resim vardı dr.hause elinde beyin tutuyor eğilmiş ve do it diyor. Emin olun size söylüyor ;)

  • netadam  (07.08.13 05:08:47)