su kaplumbağası

sizinkilerde bu mevsimde yamyamlaşıyorlar mı? doymak bilmiyorlar ve artık neredeyse kedi köpek gibi elimden yiyecekler. yem kutusunu görünce deli gibi dönmeye başlıyorlar sevinçten. görende diyecek yazık aç bırakıyo hayvanları:) günde 3 defa yem veriyorum oysa.

bizimki elimden yiyodu. hatta parmağımı ısırıyodu da ben de havaya kaldırıyodum onu falan. olur öyle işte

  • innegozunogozou  (06.08.13 18:27:55)
günde 3 defa ne yaptın sen yahu belli bir yaşa kadar günde bir sonra iki günde bir yem verilmeli hatta, her şeyin fazlası zarar. kafaları boyutunda yemeklerini yesinler bir gün içinde kafidir, şımarıklıklarına prim vermeyiniz efenim.

  • lunedor  (06.08.13 20:09:44)
@lunedor
kafaları mı? 3 öğünün toplamı bile o kadar olmuyor ki.

  • eyyor  (06.08.13 20:28:59)
www.sempativet.net

bir incele istersen çok sayıda sitede var bu konuda benzer bilgiler veren, acaba az veriyorsun da ondan mı böyle hebele hübele yapıyorlar?
  • lunedor  (06.08.13 20:33:06)
Bizimki de aynı; evde sürekli verelim, vermeyelim tartışması dönüyor.

  • suq  (07.08.13 03:05:03)
Bir kırmızı yanaklı bir de leoparım var, kışın ortamları yaz ile aynı celsius derecede olsa bile iştahları ve hareketlilikleri aynı olmuyor. Ben de bu durumu "Biyolojik saatleri var ve hayvanlar yazın abanıp kış uykusuna biriktiriyor zaar" diye yorumlayıp yazları dayıyorum mamayı. kırmızı yanak 8 yaşında, diğeri de minimum 4 yaşında (1 yıldır bende, 3 yıl önce bana veren kişi sokakta bir karton kutuda bulmuş) sağlıklı birer dana gibiler. daya gitsin mamayı bence büyüsün topaçlar.

  • old joe  (07.08.13 07:04:06)
fazla yemelerinin zararı yok bir bakıma yani balık gibi çatlama olayı vs olmuyor fakat şöyle bir handikapları oluyor, ne kadar yerlerse o kadar büyüyor bu meretler ve ne kadar büyürlerse en süper akvaryum/teraryum bile olsa yüzme alanları, hareket alanları daralıyor e tabi biz de kıyamayıp veriyoruz baya dalyan gibi oldular 5 senede bizimkilerde ama hani dediğim gibi yem çok büyüme hızlı o yüzden 3-4 sene sonra nasıl beslerim diye kara kara düşünüp özel tasarımlar araştırıyorum ufak ufak. beslenmesine beslenir de rahat etsinler derdimiz tabi.

  • lunedor  (15.08.13 11:47:10)