sarma sigara ama nasil?

selamlar,

yasadigim memlekette sigaranin paketi 10 euro'yu gectiginden mutevellit sarma sigara'ya dogru yol almaktayim.

oncelikle elimizdeki malzemelerimizi listelersek; drum tutunu, filtresiz rizla sigara kagidi, sarma sigara cahili bir kafa ve hicbir el isine yatkin olmayan iki adet el.

denedim bu verilenleri bir araya getirmeyi, beceremedim. canim sikiliyor sararken, sarma isleminin sonunda da ortaya cikan sey cubuk kraker gibi oluyor. harcadigim zamana aciyorum.

su makinesini falan web uzerinden ismarlayabilecegim bir yer var mi? hangi makine onerilir? (makine tercihim soyle marlboro gibi saranlar, bana fazla is cikarmayanlar, varsa sayet.) filtreli ile filtresiz kagidin koku birakma vs acisindan farklari nelerdir?

ne yapmaliyim da gunde 10 euro odemeden kendi uretimim sigarayi icebileyim?

sorulan sorulari ve de (bkz: yeni baslayanlar icin sarma sigara) okudum, ancak bana 1 cumlelik cevaplar lazim, su adresten ismarla makineyi, su makineyi ya da benzerini kullan vs gibi.

(sigarayi birakabilirsin gibi 1 cumlelik cevaplara simdiden tesekkur ediyorum.)

yaşadığınız memleketi bilemem de; her yerde bulunabilen doldurma makineleri var. içi boş sigara ve bir makine satıyorlar; filtre ve boş silindir şeklinde kağıttan oluşan bir sigara. Tütünü koyup bastırınca içine doluyor tütünler. Sizin için en kolay yol bu olsa gerek.
Diğer bir şekilde sarma yapma makinesi gibi makineler var onları da her hangi bir sitede (mesela ebay) "cigarette rolling machine" şeklinde bir aramayla kolayca bulabilirsiniz.
mesela bunlar hem ufak hem güzel. cgi.ebay.com

ama naçizane tavsiyem ne yapıp ne edip uğraşıp elle sarmayı öğrenmeniz. makinelerden çok daha iyi olur.
  • purgatory  (16.03.09 11:59:05)
mutlaka filtre kullanin derim oncelikle; filtreli olan boslardan degil de sundan:

www.starsmokes.com

hem sarmaniz cok daha kolay olur hem de saglik acisindan daha az zarar gorursunuz. makina isine gelince sundan kullanabilirsiniz:

www.starsmokes.com

kullanmasi oludkca kolaydir ve tam istediginiz gibi duzgun bir sigara elde edersiniz; soyle bir sey de var ki elle sarmayi ogrenmeye de calismaniz bir sure sonra makinayla ugrasmaktan sikilacaginiz icin elzemdir.

yok ben filtreli bos kagitlardan kullanacagim diyorsaniz da ayni siteden cigarette tubes basligi altinda makine ve bos tuplere ulasabilirsiniz.
  • diabolus79  (16.03.09 12:47:05)
drum yerıne golden virginia öneririm.

  • bryan fury  (16.03.09 13:37:29)
Rizla sarma makinasi var bayaa basit bisi kagidini bulduysan makinayi da bulursun heralde bayaa kucuk ve ergonomik tavsiye ederim

  • uctumdageldim  (16.03.09 14:55:28)