geçmeyen öksürük

Bundan 1,5 ay önce bir grip salgınında hastalık kaparak ateşlendim,2 günde geçti bir tek öksürük kaldı.Bu öksürük bir türlü tam olarak geçmiyor.Tam geçti diyorum iki içki içiyorum yine başa dönüyor.

En son mediko'ya gittim belki bakteryaldır da antibiyotik alırım diye,bademcik ve kan örneği aldılar.Sonuçta virütik çıktı,dinlen dediler.1 hafta dinlendim,spor salonuna gitmedim,paso sauna'ya gittim,vitaminleri götürdüm.Tamam dedim geçti artık bir hafta sonra ve bi gece dışarı çıktım,diğer gün yine başa döndü herşey.Yeniden öksürüyorum.

Normalde çok içici biri değilim de,şu an Erasmus öğrencisiyim ve normalde çok sıcakkanlı bir insan değilim :).

Nabem ben?

Kocakarı ilacı efendim... Ayva yaprağı alıyorsunuz bir aktardan, demleyip içiyorsunuz. En fazla 1 hafta daha devam eder.

  • endless dream  (13.03.09 20:43:38)
mediko'ya degil de hastaneye falan gitseniz, virütik değildir belki?

  • boshi  (13.03.09 21:45:27)
o 'paso' saunaya gittiğiniz zaman yeniden üşütme vs gibi bişi olmuş olabilir. Öksürükle içkiyi de pek bağdaştıramadım. Eğer boğaz temizleme öksürüğü gibi bişise faranjit olabilir diye düşündüm. Aynısı bendede var çünkü öhö öhö öksürmeme gerek yokken boğazımı temizlemeye çalışıyorum gereksiz ve tahriş ediyorum ve sora daha kötü öksürük vs vs.

  • Merwish  (14.03.09 00:16:34)
aktardan küçük bir şişe kekik yağı alıyorsun ve bir kesme şekerin üstüne 2-3 damla döküyorsun, emiyorsun. günde bir kaç kez yap bunu, boğazı temizliyor. geçmiş olsun..

  • pongiyen  (14.03.09 01:19:23)
(bkz: zencefil)

  • yapacakbirseyyok  (14.03.09 01:19:51)
@Merwish : İçki değil de,içkinin soğuk olmasıyla alakalı olabilir.Gerçi buz gibi içmiyorum hiç.İçkiden olduğu kesin,hep iki küçük bira içtikten 1-2 saat ile bir dahaki sabaha arasında başlıyor öksürük,belki bir de az bir boğazda garip hisler oluyor.

Bir de 'paso' nun neyine takıldınız anlayamadım.
Kocakarı ilaçları iyi hoş sağolun da,el memlekette adam akıllı sebze bulmakta zorlanıyorum.
  • natnan  (14.03.09 03:29:41)
artik hastalik diil de hastalik boyunca cok fazla oksurmenden kaynaklanan bogazda bir tahris durumu var, bu yuzden oksuruk durmuyor, oksuruk durmadikca daha da cok tahris oluyor, tahris olunca daha cok oksuruk falan gidiyor bu. tedavisi oksurmemek.
bunun icin de semptomatik tedaviye yonelik bi kocakarilik da ben yapiyim artik ne kadar olursa:
2 tatli kasigi toz zencefil ve 2 tatli kasigi bali karistiriyosun iyice
biraz da limon sikiyosun
yiyosun onu
yakacak bogazini biraz
ustune de varsa konyak, yoksa viski, yoksa nane likoru, olabildigince alkol orani yuksek agir bi icki.
  • cisterna  (14.03.09 03:46:44)
zencefil bal limon konyak bunlar kolay bulunan seyler, dene

  • cisterna  (14.03.09 03:47:35)
acik konusayim, house m.d izledikten sonra virütiktir o diyip gecenlere inanmayin, bir daha hastaneye gidin derim.
ne olur ne olmaz, yaban ellerde. zaten sigorta da var sanirsam. köküne kadar kullanin sigortayi, "öksürük neden gecmedi alooo?" yapin doktora bogazi isaret ederek.

  • zeykur valekov  (14.03.09 05:01:29)
drill diye bi pastil var, bulundugun ulkede var midir bilmem (fransa'da vardi)
tetracaine diye bir lokal anestezik madde ihtiva ediyor, uyusturuyor bayagi bogazi, daha az oksuruyorsun filan, bana bayagi iyi gelmisti

  • cisterna  (14.03.09 15:57:56)
Efem paso gitmemeniz adına söyledim çünkü tüm gözenekleriniz açılıo. Çocuk dr ları bile cocukları yıkadıktan sora pudralamayı öneriyo hastalığa üşütmeye açık olmasın vucutları diye. Onun dışında söylediğiniz gibi soğuk içtiğiniz için oluyo olabilir. Bence tahrişiniz var boğazınızda öksürdükçe artıyor.

  • Merwish  (17.03.09 13:55:50)
Ah mı ettiniz bana da öksürük oldum bende yahu?

  • Merwish  (25.03.09 01:37:53)
eheh kusura bakmayın :P,geçmiş olsun.

  • natnan  (25.03.09 01:57:03)