almanca için kitap

merhaba,

bana gayet ayrıntılı bir şekilde almanca öğretecek bir kitap hakkında tavsiye lazım. almancam hiç yok, erkek arkadaşımdan öğrendiğim belli kalıplardan ibaret ve şu an ayrı ülkelerde olduğumuz için kendisi de yardımcı olamıyor, zaten ortak dilimiz ingilizce.
şu kolay yoldan almanca vb. kitapları istemiyorum, seneye phd için almanya'ya gideceğim, kursa gitmek için vaktimse hiç yok. aslında sadece kitap tavsiyesi değil, almanca hakkında genel tavsiyelerinizi alırsam (nasıl daha kolay öğrenilir, nasıl geliştirilir vb.) çok memnun olurum.

erdem karabulut, almanca sinavlara hazirlik(ismi buydu galiba)

bu kitap benim piyasada gördügüm en güzel kitapti.

almanca icin en büyük olay istek, cünkü ingilizceden farki, günlük yasamda kullanilmiyor türklerce, söyleki, dizi ve filmler inanilmaz bicimde istemli/istemsiz ingilizce ile muahatap oluyoruz, keza arastirma etc icinde, almancada bu söz konusu degil. her sey yeni gelecektir, ondan zorluk kismi var biraz, istek olursa olur yoksa, almancada ek olarak mesela insanlarin cogu 3-4 ay icinde biseyler anlamaya basladigini sanir, ingilizce de bu olabiliyor ama almancada cok mümkün degil, daha cok insanlar anladigini saniyorlar ama o cümle bambaska bir anlamda olabiliyor.

bundan dolayi birinci olay istek, ikincisi ise bol bol calisma ve pratik.

kelime ögrenmek icin, bazi seriler var bilim, teknoloji, tip, ekonomi gibi neredeyse her alanda cikan ilkokul düzeyindeki kitaplar ya da kolay almanca denen bir sistemde yayinlanmis kitaplar, bunlar ilk bir kac ay sonra anlasilabilecek ve kelime dagarcigini inanilmaz bir hizla gelistirecek kitaplar(bulamadim nette isimlerini)

yani eger imkan var ise amerikan dizilerinin dublajlilarini da türkce ya da ingilizce altyazi ile seyredebilir. kulak dolgunlugu acisindan. salliyorum house, suits, seyretmek gayet yararli olabilir.
  • serabetan  (18.07.13 13:29:50)
serabetan ve normal sacli orkestra sefi ikinize de çok teşekkür ederim öncelikle,

erdem karabulut'un kitabına hemen bakacağım çok çok sağ ol,

mesaj atacağım, zira ilk tercihim technische universitat münchen, çok teşekkür ederim tekrar :)
  • isolde  (18.07.13 13:41:42)