oturum açamayan bilgisayar

sorunum şu ki bilgisayarım oturum açamıyor. power tuşuna bastıktan sonra kullanıcı seçme ekranına kadar sorunsuz geliyorum. orada hangi kullanıcıyı seçersem seçeyim oturum açma ekranının 2 3 sn sonrasında ayarlarınız kaydediliyor deyip oturumu kapatıyor. güvenli kipte başlattım bilgisayarı yine de bir şey değişmedi. geçen günlerde system dosyalarına bulaşan bir virüsü alt etmiştim ve 3 gündür sorunsuz çalışmaktaydı bilgisayarım. ne oldu da birden açılmamaya başladı zerre fikir yürütemiyorum. her türlü öneriye açığım?

ek olarak diyelim iş formata gidecek. veri kurtarmak için ubuntu live cd'si ile bilgisayarı başlatsam kişisel belgelerim içerisindeki dosyalara ulaşabilir miyim?

soğuk su mu diyorsun yani bu mudur?

  • tai  (09.03.09 22:19:44)
çalışan cd işini görür evet.benim de başıma gelmişti aynısı.

  • pandoraninkutusu  (09.03.09 22:35:08)
Bana da oldu ben de format attım diyerek umutsuzluk aşılayan insan moduma devam ediyorum.

  • kabal  (09.03.09 22:36:46)
gavurcanız varsa burda anlatmışlar çözümü:
www.opentechsupport.net

  • alpha05  (09.03.09 23:50:06)
bi de şu var tabi:

www.google.com
  • alpha05  (09.03.09 23:53:05)
linux d sürücüsüne kurabilirsin yada dediğin gibi livee cd ile dosyalarını kurtarabilirsin.
ya bide şu windows cd xp kurtarma konsolu var onu denesen ben hiç denemedim ama yarar gibi geliyor.

  • enter saltman benim  (10.03.09 00:42:37)
hiren's boot cd ile yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup dosyalarınızı falan kaybetmeden aynı windows kurulumunu saklamak mümkün. linux ya da benzeri daha zor işlerle uğraşmaya gerek yok bence.

yine olmazsa, aynı cd'nin içindeki değişik programlar ile dosya kurtarmak ve benzeri hareketleri yapmak mümkün.
  • co2s2  (10.03.09 11:42:20)