modemle ilgili zincirleme problemler

arkadaşlar bu saatte yaptığım eşekliği azcık anlatayım size. şimdi biz yandan internet çekiyoruz yan dairede günlük kiralık ev. bu evin sahibi internete bakmamız için panelin şifresini bize devretti. yani panel bizde istediğimiz atıp (para vermeyenleri) istediğimizi alıyoruz.

konuya gelince:

kablosuz ağ>mac adresleri>düzenleme diyerek atacağım 2 tane mac adresini girdim veee 'izin ver' dedim. bir de baktım ki atacaklarımı almışım, alacaklarımı atmışım. 'reddet' diyecektim. çok pişmanım.

şimdi zyxel modemi kullanıyoruz ve panele girmeye tıkladığımda 'kullanıcı adı' ve 'parola' diyor kimlik doğrulamak için. ben parolayı biliyorum panel parolası ise. ama kullanıcı adını giriyorum yani başlat çubuğunda olan internet simgesine tıkladığımızda 'internet' adımızı, olmuyor!

lütfen bana yardım edin ne yapabilirim?

biraz karmaşık yazmışsın, tam olarak anlayamadım ama derdin panel kullanıcı adı ise administrator, admin yada zyxel dene.

  • uu1  (10.07.13 05:39:37)
@uu1 kısacası banlayacağım kişilere izin verdim (para vermeyenler) kendimi ve para verenleri banladım. ama modem bizde değil res atamıyoruz. denedim olmuyor dediklerinizi.

  • dadaloğlu mu karacaoğlan mı?  (10.07.13 05:53:01)
aklımda iki ışık yandı, biri modem ayarlarına ulaşmak için gereken kullanıcı adı ki genelde standart olur. modemin cinsini biliyorsanız internetten aratın zaten üreticileri kendi sitelerinde bile yayımlıyor genelde.

diğeri de ttnet kullanıcı adı. modem kullanıcı adını değiştirince ikisi aynı olsun mantığıyla aynı kullanıcı adını koyuyorlar genelde.
  • dark colours  (10.07.13 06:03:08)
@dark colours teşekkür ederim. şifreyi biliyorum. panele girerken kullandığım her zamanki şifre. şimdi tutup da o şifreyi kabul etmeyecek değil ya?
kala kala kullanıcı adı kalıyor. denediklerim: admin, administrator, ttnet, zyxel...
yine kabul etmedi.
ben şimdi para veren interneti kullanan arkadaşlara ve kendime yanlışlıkla ban attım (mac adresinden banlayacaklarıma 'izin ver' dedim 'reddet' diyeceğime sonuç olarak diğerlerini ve beni otomatikman banladı ötekiler sefasını sürüyor) diyorum ki mac adresinden ban attığım için acaba panele girmiyor? off nasıl halledilecek bu delireceğim uyuyamadım.
  • dadaloğlu mu karacaoğlan mı?  (10.07.13 06:10:00)
çözüm mac spoofing google çalışmalarına başlayınız kardeş , kolay gelsin.

  • dodi el ford  (10.07.13 08:13:45)
modem web arayüzüne (yani panel dediğiniz şeye) girebilmek için önce o modeme bağlı olmalısınız. ancak MAC adres filtreleme yapıp kendinizi yasakladığınız için zaten şu anda modeme bağlanamıyor olmanız lazım. dolayısıyla bir şekilde modemin yanına gidip kabloyla bağlanacaksınız ve ayarları o şekilde düzelteceksiniz, ya da modemi fabrika ayarlarına çekip yeniden ayarlayacaksınız.

yanlış anlamayın ama anlatış tarzınızdan pek mac spoofing olayını becerebilirmişsiniz gibi gelmedi.
  • loveinaflipbook  (10.07.13 08:35:38)
aynısı başıma geldiği için biliyorum ki modeme fiziksel erişim kurmadan o işi yapamazsınız.
mac spoofing de güzel yol ama siz gidin o anahtarı alın kabloyla bağlanıp sorunu çözün daha az yorulursunuz.

  • ozdek  (10.07.13 10:19:11)